Urmărește topicul Isus..de ce?.Iisus

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 11
Vizualizări: 1144
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 8
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1062-isus-de-ce-iisus]Isus..de ce?.Iisus[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Am intalnit pe multi intrebanduma de ce la noi se spune Isus cu un singur I eu raspunzandule le-am zis ca asa zice si asa crede Biblia.chiar si cu profesori de religie am fost in discutie..eu zic ca-i corect Isus nu Iisus. pentru ca ingerul Gavril nu ne arata sa fi fost trimis de Tatal sa fi spus Iisus..voi ce credeti?lasativa parerile si gandurile si invataturile Biblice.
Optiuni topic
Silvyu123
-Silvyu123 -
Isus Cristos Domnul, este Calea, Adevarul & Viata! Nimeni, n-ajunge la Dumnezeu Tatal, decat prin El! Putina import are daca punem doi de "I" sau unul singur, cum e normal! Important este sa fim predati Lui, sa credem in jertfa Lui, sa avem nasterea din nou & sa-I slujim cu bucurie, AMIN! Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Nu vreau sa contrazic pe nimeni, intr-adevar in Biblie este un singur I. Cu toate c-am specificat ca asa e corect, totusi n-am fost luat in consideratie... M-am axat pe, problema de fond, nu de forma..sorry! Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Ok! Ma conformez, realitatii Bibliei, nu vreau sa cersesc mila de la nimeni,cu toate ca cercetez de aproape 8 ani Teologia neoprotestanta! Sanatate! Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Asa este: Trebuie sa ne supunem Domnului Isus, nu oamenilor, dar de f multe ori, strecuram tantarul si inghitim camila... Doamne ai mila Tu! Nu vreau sa reintru in amanunte.... Optiuni postare ®
Ala
-Ala -
Normal ca Isus e corect,nu trebuie sa ne luam dupa oameni Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
din punctul meu de vedere cred si sustin caci cornilescu a fost un om insuflat de duhul sfant at cant a tradus biblia .. daca el primea de la Dumnezeu prin Duhul Sfant sa traduca cu doi de i .. traducea cu doi de i... asa ca corect este Isus. tinand cont de faptul ca, cornilescu a fost insuflat de duhul sfant at cand a tradus biblia :) .. Optiuni postare ®
MirelTimisag
-MirelTimisag -
Isus cu un singur i e corect. Optiuni postare ®
Ana16
-Ana16 -
După părerea mea Isus se scrie cu un singur I Optiuni postare ®
Ionelneacsu5
-Ionelneacsu5 -
Isus inseamna magar la evrei deci cu doii de i se scrie Iisus Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Biblia >> Urmărește topicul Isus..de ce?.Iisus | FiiLumina
meniu prim
"Atitudinea pozitivă poate să nu îți rezolve toate problemele , dar va deranja destul de mulți oameni pentru a merita efortul."
~ Herm Albright ~