Urmărește topicul Nasterea bisericii

Postează răspuns
Raspunsuri: 4
Vizualizări: 1176
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1079-nasterea-bisericii]Nasterea bisericii[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Biserica este numita Casa Domnului. Cum credeti ca s-au format atatea biserici si cat de folositoare pot fi ele oamenilor sau celor ce slujesc in ele? Credeti ca numai o biserica este recunoscuta de Dumnezeu sau toate bisericile sunt recunoscute de Dumnezeu ca si Casa a Domnului?
Optiuni topic
Lidiard
-Lidiard -
Baptistii sunt cei mai vechi. Celelalte s-au rupt din această biserică. Optiuni postare ®
AndreiBodnariuc
-AndreiBodnariuc -
Nu conteaza ce secta esti, ci sa Il slujesti pe Domnul. Ca esti baptist, penticostal, ortodox, catolic etc... asta nu conteaza. Ce e in inima si in suflet... Nu biserica te duce in Rai, ci sufletul tău e cel ce contează. Optiuni postare ®
Popas
-Popas -
Cred ca este o singura biserica si mai multe denominatiuni/culte. Pe acestea din urma le-au facut oamenii sa le fie mai comod sa stea impreuna, avand aceleasi principii... Uneori cred ca e ca la partidele politice. Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Biserica lui Dumnezeu e doar una. Celelalte... nu ma pronunt. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic Nasterea bisericii >> Urmărește topicul Nasterea bisericii | FiiLumina
meniu prim
"Prietenia se naște în clipa în care o persoană îi spune alteia: “Ce, și tu? Credeam ca eu sunt singurul.”"
~ C. S. Lewis ~