Urmărește topicul Romane crestine

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 10
Vizualizări: 1518
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 9
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1105-romane-crestine]Romane crestine[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Va place sa cititi? Care sunt autorii care va plac cel mai mult?
Optiuni topic
MirelTimişag
-MirelTimişag -
Toti autorii imi plac si Domnul sa ne ajute sa citim mai mult din Cartea Sfanta, că sa calcam pe urmele lui Hristos! Optiuni postare ®
Damaris_iacob
-Damaris_iacob -
Francine Rivers, Charles Martin... si multi altii, am citit prea multe carti sa le scriu aici... Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Nu imi plac. Optiuni postare ®
Mb
+Mb -
Dimitrie Bolintineanu Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Mie îmi place Jane Austen, Victor Hugo, Dostoievski, Charles Dickens (chiar dacă sunt din Literatura universală)
Îmi plac cărţile menoniţilor, toate!
Și, cred că e o scriitoare Kim Vogel Sawyer (sau ceva de genul) de care îmi place, și mai e Cristina Roy. Mă rog, multe... Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Rabj R. Maharaj, Patricia St. John, Cristina Roy, Majorie Buckingham, WM. Paul Young, Maria S. Cummins, Dorcas Hoover etc.. Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Am citit multe romane creștine dar nu le mai știu autorul... De ex: Imblanzirea tigrului, Gladiatorul, Hadasa, Marcus, Tony Brown, Paradisul iubirii, Spinul din Arimatea, Luptătorul din Filipi, Insula de corali etc. Și nu mai spun literatura universala. Optiuni postare ®
Daniel_sorin
+Daniel_sorin -
steagDe obicei nu citesc romane, însă am primit cadou seriile de Janette Oke (Învăluiți de iubire, Moștenirea din prerie) și Francine Rivers: Un mister tulburător și Răscumpărată prin iubire. Optiuni postare ®
Florin
-Florin -
Și mie îmi place foarte mult să citesc. Îmi place și literatura universală, deoarece este de mare folos, dar îmi plac și cărțile creștine. În prezent, citesc un roman care se numește secrete tămăduitoare, scris de Lynn Austin. Este continuarea romanului Valuri de îndurare, scris de aceeași autoare. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic Romane crestine >> Urmărește topicul Romane crestine | FiiLumina
meniu prim
"Când o ușă se închide, o alta se deschide; dar deseori ne uităm atât de mult la ușa închisă că nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi.”
~ Hellen Adams Keller ~