Urmărește topicul Aniversarea zilei de nastere

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 13
Vizualizări: 1622
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 12
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1134-aniversarea-zilei-de-nastere]Aniversarea zilei de nastere[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Ce parere aveti de sarbatorirea/aniversarea zilei de nastere?
Optiuni topic
Paulfranciuc
-Paulfranciuc -
In Biblie zice sa nu avem obiceiurile lumii. Aniversarile zilelor de nastere este un obicei lumesc. Optiuni postare ®
Bordanc_nicu
-Bordanc_nicu -
Nu stiu ce sa zic, dar daca prin acest tip de sarbatoare se intelege nu doar faptul ca trebuie sa se chefuiasca, atunci e ok, dar altfel cred ca nu. Optiuni postare ®
Danielemanuel
-Danielemanuel -
Eu nu spun ca e pacat, dar ma feresc de tot ce mi se pare rau, iar acest lucru, nu mumai ca mi se pare rău, dar si este. In Noul Testament, la o aniversare, Ioan Botezatorul a ajuns cu capul taiat datorita acestei sărbători. Optiuni postare ®
Danielemanuel
-Danielemanuel -
Iar cei care dau exemplul din Iov, sa nu uite ca toti copiii lui au murit. În zilele noastre, toti care isi sarbatoresc ziua de naștere, vor muri spiritual si sansa de ridicare nu stim daca va voi Domnul sa o mai dea. Optiuni postare ®
MirelTimişag
-MirelTimişag -
Nu-s prea de acord cu sarbatorile, caci Domnul S-a nascut o data pentru totdeauna, dar na, fiecare face cum stie. Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
Ori sa mananci de sufletul unui mort, ori sa mananci la aniversarea unui om in numele lui, e tot aia... caci Domnul a zis tot: ce dati sa dati in numele Meu :) Deci e pacat :P Optiuni postare ®
Silviu_18
-Silviu_18 -
Aniversarea zilei de nastere a unui crestin trebuie recunoscuta ca o zi de har in care "sarbatoritul" are sansa de a-i multumi Domnului pentru anii pe care ii are. Nu e pacat sa mananci niste tort la o zi de nastere ;) Optiuni postare ®
Ana16
-Ana16 -
Eu cred ca nu e bine sa ne intrecem cu această zi. Dacă tot vrei sa o faci, o poți face in familie, fără bauturi sau alte chestii. Optiuni postare ®
Marius_83
-Marius_83 -
Eu zic ca atâta timp cat e Isus in centru e bine Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul Aniversarea zilei de nastere | FiiLumina
meniu prim
"Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua în care te-ai născut și cea în care afli de ce."
~ Mark Twain ~