Urmărește topicul Aniversarea zilei de nastere

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 18
Vizualizări: 1322
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 15
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1134-aniversarea-zilei-de-nastere]Aniversarea zilei de nastere[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Ce parere aveti de sarbatorirea/aniversarea zilei de nastere?
Optiuni topic
Paulfranciuc
+Paulfranciuc -
in biblie zice sa nu avem obiceiurile lumii.aniversarile zilelor de nastere este un obicei lumesc Optiuni postare ®
Bordanc_nicu
-Bordanc_nicu -
Nu stiu ce sa zic, dar daca prin acest tip de sarbatoare se intelege nu doar faptul ca trebuie sa se chefuiasca, atunci e ok, dar altfel cred ca nu. Optiuni postare ®
Ala
-Ala -
da nu e prea bine daca consta in bauturi si altele., Optiuni postare ®
Danielemanuel
-Danielemanuel -
eu nu spu n ca e pacat dar ma feresc de tot ce mi se pare rau iar acest lucru nu mumai ca mi se pare rau si si este. in N TESTAMENT la o saniversare Ioan Botezatorul a asuns cu capul taiat datorita acestei sarbatori Optiuni postare ®
Danielemanuel
-Danielemanuel -
iar cei care dau ex din iov sa nu uite ca toti copii lui au murit. IN zilele noastre toti care isi sarbatoresc siua de nastere vor muri spiritual si sansa de ridicare nu stim daca va voi d- sa nio deie Optiuni postare ®
Claudiu43
-Claudiu43 -
pentru fiecare e o sarbatoare an suflet ori recunoastem ori nu este trecerea si anceperea unui nou an ambatranim cu un an daca o sarbatorim o sarbatorim cun se cuvine si o rugaciune sa multumim ca nea tinut an viata si nea ajutat pana acum sa stim sa multumim si sa ne rugam cat m-ai avem de trait Optiuni postare ®
MirelTimisag
-MirelTimisag -
Nus pria deacord cu sarbatorile caci Domnul sa nascut o data pentru todiauna dar na fiecare face cum stie. Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
ori sa mananci de sufletul unui mort ori sa mananci la aniversarea unui om in numele lui e tot aia.. caci domnul a zis tot ce dati sa da-ti in numele meu :) deci e pacat :P Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
da asa e .dar nu la asta se refera ci la ceea ce dai . . E logic ca daka nu primesti nici nu dai de suflet. . Aniversarea e tot aia pt k tot in numele unui om se fake ci nu in numele lui isus. . . :p Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul Aniversarea zilei de nastere | FiiLumina
meniu prim
"Cel mai frumos dar făcut cuiva este speranța!"
~ Anatole France ~