Urmărește topicul fara cult

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 17
Vizualizări: 1641
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 13
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1172-fara-cult]fara cult[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
ce parere aveti despre aceste persoane care cred in Domnul Isus dar nu sunt sub numele unui cult? este cineva astfel pe aici??????
Optiuni topic
Silvyu123
-Silvyu123 -
Nu se poate ca o sing persoana sa inainteze pe drumul credintei si sa aj la mantuire! Cuv Domnului, ne precizeaza f clar, ca acolo unde sunt doi sau trei, sau mai multi, adunati in Numele Domnului Isus, El este prezent in mijlocul lor! nu este mentionat numele vreunui anumit cult, conteaza modul de slujire, credinta, nasterea din nou, roada Duhului Sfant si Ascultarea! Doamne ajuta-ne si lumineaza-ne Tu, amin!!! Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Acelas raspuns! Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Acelas raspuns, GBU! Optiuni postare ®
Ala
-Ala -
un om are nevoie de indrumare cand paseste pe o cale iar daca nu are cine sa l conduca cade jos, Optiuni postare ®
Dany__
-Dany__ -
Biblia este cel mai bun indrumator pe calea mantuirii! Optiuni postare ®
MirelTimisag
-MirelTimisag -
Cei fara cult nu sunt alui Dumnezeu. Optiuni postare ®
Aalleexx
-Aalleexx -
scuzatima era sora mea Optiuni postare ®
Chicu_Samuel
-Chicu_Samuel -
Replica la: Cei fara cult nu sunt alui Dumnezeu. de MirelTimisag
De ce spui ca cei fara cult nu sunt ai Domnului? O zis oare Domnul vreodata ca trebuie sa apartinem de vreun cult? Atata timp cat respecta Cuvantul Lui, cum poti spune ca cei fara cult nu sunt ai Domnului? Optiuni postare ®
Giony87
-Giony87 -
in 2 Corinteni 6: 14-18 Apostolul Pavel spune in felul urmator :
14 Nu* vă înjugaţi la un jug nepotrivit cu cei necredincioşi. Căci ce* legătură este între neprihănire şi fărădelege? Sau cum poate sta împreună lumina cu întunerecul?
15 Ce înţelegere poate fi între Hristos şi Belial? Sau ce legătură are cel credincios cu cel necredincios?
16 Cum se împacă Templul lui Dumnezeu cu idolii? Căci noi* sîntem Templul Dumnezeului celui viu, cum a zis Dumnezeu: „Eu voi* locui şi voi umbla în mijlocul lor; Eu voi fi Dumnezeul lor, şi ei vor fi poporul Meu.“
17 Deaceea*: „Ieşiţi din mijlocul lor, şi despărţiţi-vă de ei, zice Domnul; nu vă atingeţi de ce este necurat, şi vă voi primi.
18 Eu vă* voi fi Tată, şi voi Îmi veţi fi fii şi fiice, zice Domnul Cel Atotputernic.“ Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Culte >> Urmărește topicul fara cult | FiiLumina
meniu prim
"Spui că iubești ploaia, dar folosești umbrela când mergi prin ea. Spui că iubești soarele, dar cauți umbra când strălucește. Spui că iubești vântul, dar închizi fereastra când bate. De aceea sunt speriat când spui că mă iubești."
~ Bob Marley ~