Urmărește topicul ~Postul Placut Mie~

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 35
Vizualizări: 915
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 6
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1191-postul-placut-mie]~Postul Placut Mie~[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Iata postul placut Mie dezleaga lanturile rautatii deznoada legaturile robiei da drumul celor asupriti si rupe orice fel de jug imparte-ti painea cu cel flamand si adu in casa ta pe nenorocitii fara adapost daca vezi pe un om gol acopera-l si nu intoarce spatele semenului tau Atunci lumina ta va rasari ca zorile si vindecarea ta va incolti repede neprihanirea ta iti va merge inainte si slava Domnului te va insoti Atunci tu vei chema si Domnul va raspunde vei striga si El va zice Iata-Ma Daca vei indeparta jugul din mijlocul tau amenintarile cu degetul si vorbele de ocara daca vei da mancarea ta celui flamand daca vei satura sufletul lipsit atunci lumina ta va rasari peste intunecime si intunericul tau va fi ca ziua in amiaz
Optiuni topic
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Haideti cu toti Miercuria si Vinerea sa tinem post de dimineata pana seara sa nu mancati si sa beti apa pana la asfintitul Soarelui nu mai daca puteti nu sunteti obligati sa tineti Post in preuna cu toti nu sunteti obligati postul sal in cepeti cu Rugaciune si sal sfarsiti cu rugacune Domnul sa ne ajute sa tinem post Domnul sa va binecuvinteze pe toti acia care ma sprijiniti in Rugaciune si in Post. Optiuni postare ®
Silvyu123
+Silvyu123 -
Ce minunat ar fi daca am face ce ne spune Cuvantul Domnului! Dar multi vb. se folosesc de El, sa- si mareasca celebritatea, dar tot in intuneric raman! Ajuta-ne, Tu Doamne, ca noi niciodata nu vom putea fara Tine! Optiuni postare ®
Silvyu123
+Silvyu123 -
Amin, Marcel ??? Optiuni postare ®
Silvyu123
+Silvyu123 -
Dar oare mai sunt si din acei ce nu cred pe aici? In primul rand este Cuvantul Domnului..... Dar n-am ce face, ma abtin... este un site-u atat de mare! Doamne ai mila Tu & de cei ce nu cred! amin. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Tata din ce ma rog sa nu ne dai pogatie dane intelpciune marestene credinta dane putere sa te slujim pe tine(eu am facut acest topic pentru a putia sa tinem post si rugaciune nu pentru a ma vedea pe mine insuti?lam facut ca Domnul sa ne ierte prin acest post si rugaciune)va multumesc tuturor. Optiuni postare ®
Silvyu123
+Silvyu123 -
Silvyu123
+Silvyu123 -
Sa trecem la fapte vrednice de pocainta & dupa aceea ne vor fi ascultate rugaciunile! Altfel totul este in zadar! Doamne ai mila Tu! Optiuni postare ®
Silvyu123
+Silvyu123 -
Fara o pocainta adevarata, postul nu ne ajuta cu nimic! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
frate noi trebuie sa ne rugam Lui Dumnezeu sa ne ajute sa ne pocaim mai mult si sa tinem post si rugaciune!! Optiuni postare ®

Pagina 1 din 4
Sari la pagina:
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul ~Postul Placut Mie~ | FiiLumina
meniu prim
"Doar două lucruri sunt infinite: Universul și prostia umană, și nu sunt sigur în legatură cu Universul."
~ Albert Einstein ~