Urmărește topicul Versete preferate

Postează răspuns
Raspunsuri: 9
Vizualizări: 1292
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 7
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1469-versete-preferate]Versete preferate[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Postati aici versetul preferat din Noul Testament.
Optiuni topic
Ana16
-Ana16 -
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul Lui Fiu, ca oricine crede în El sa nu piară ci sa aibă viață veșnică. Amin! Optiuni postare ®
Marius_83
-Marius_83 -
Vă asigur că cine ascultă cuvintele Mele și crede în Cel care M-a trimis, are viața eternă; și nu vine la judecată, ci a trecut din moarte la viață.
Ioan 5:24 Optiuni postare ®
Marius_83
-Marius_83 -
Iata Eu vin curand si rasplata Mea este cu Mine ca sa dau fiecaruia dupa fapta lui. Optiuni postare ®
Marius_83
-Marius_83 -
Deci pentru că suntem înconjurați de un mare „nor” format din acești martori (ai credinței), să eliminăm orice ne-ar putea împiedica și păcatul care ne înfășoară atât de ușor, ca să putem alerga cu perseverență în proba pe care o avem de susținut.
Evrei 12:1 BVA Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Buble-estera
-Buble-estera -
Ferice de cei ce îşi spală hainele, ca să aibă drept la pomul vieţii şi să intre pe porţi în cetate!
(Apocalipsa 22:14) Optiuni postare ®
Florin
-Florin -
Și credința este o încredere neclintită în lucrurile nădăjduite, o puternică încredințare despre lucrurile care nu se văd. (Evrei 11: 1) Optiuni postare ®
Florinelht86
-Florinelht86 -
Galateni 5:24 - Cei ce sunt ai lui Hristos Isus şi-au răstignit firea pământească împreună cu patimile şi poftele ei. Optiuni postare ®
Florinvaly85
-Florinvaly85 -
Cei ce sunt ai lui Hristos Isus și-au răstignit firea pământească împreună cu patimile și poftele ei.
Galateni 5:24 Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Biblia >> Topic Versete preferate >> Urmărește topicul Versete preferate | FiiLumina
meniu prim
"Cel mai frumos dar făcut cuiva este speranța!"
~ Anatole France ~