Urmărește topicul Nunta

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 1055
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1474-nunta]Nunta[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Cum se desfasoara o nunta la crestini?care sunt obiceiurile?
Optiuni topic
Kiwi
-Kiwi -
depinde de fiecare biserica .. cum au hotarat pastorii. :) Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
din cate am vazut eu se face sluja 3 ore in biserica dar fara flori fara alti in afara de cei care sunt platiti sa filmeze totul e in mare ordine. apoi daca au.. se merge la subsol pt masa :) Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
dar ce la tine in casa tot parlamentul iti face legile ??? nu e nevoie sa dea parlamentul sunt niste regului facute pentru ca nu au nici o logica si numai paganii faca asa ritualuri si obiceiurile la noi nu se practica.. asa constideram noi ca ii place Domnului Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
doar ti se pare . la noi este buchet dar nu se face scene cum afi aruncatul buchetului . furatul miresie etc si alte / toate acestea sunt specifice paganilor .. noi am inteles diferit toate acestea si nimeni nu te oblica sa ne intelegi noi nu ne amestecam in obiceiurile vostre :p Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
obiceiuri, distractie, atmosfera toate astea nu se practica la noi . .nu au nici o noima tre sa fii prea ratacit sa.ti pierzi timpul cu asa ceva. Optiuni postare ®
Dorin_z
-Dorin_z -
La noi se folosește florile în biserică nu aș vedea de ce să nu fie voie Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Bosioc_abel
-Bosioc_abel -
In toate nelămuririle astea Fraților nu mai vă luați uni cu alți: ,, Consultați Ghidul Suprem" BIBLIA și veți înțelege mult mai bine lucrurile Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul Nunta | FiiLumina
meniu prim
"Nu e nimic mai interesant decât să te întorci într-un loc care a rămas neschimbat ca să îți dai seama cât de mult te-ai schimbat tu."
~ Nelson Mandela ~