Urmărește topicul Cafeaua

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 15
Vizualizări: 1383
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 14
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1514-cafeaua]Cafeaua[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Cafeaua e un drog? E pacat daca bei?
Optiuni topic
Kiwi
-Kiwi -
Poate deveni pacat si orice poate fi un păcat, numai in cazul in care devine obsesie :) Cafeaua poate fi un drog, dulciurile pot fi un drog daca devii dependent de ele, atunci e păcat. Optiuni postare ®
Ana16
-Ana16 -
Cafeaua e un drog care duce la multe boli... Optiuni postare ®
Alidia
-Alidia -
Daca te robeste... este pacat. Optiuni postare ®
Silvian
-Silvian -
Cafeaua. Da, un cuvant care starneste cuvinte pro si contra. Din punctul meu de vedere, cafeaua in sine nu e un pacat, totusi atunci cand ajunge la gradul de dependenta cum este tigara, bautura, dorgurile, devine un pacat. In zilele noastre de crestini, ma mira faptul ca sunt atatea lucruri minore in discutie cum este si "cafeaua". Multi condamna pe unul care bea o ceasca de cafea si nu are nicio dependenta de ea, pe cand el intreaga ziua sta la barfe cu persoane, vorbeste de rau pe altii, minte fara sa se mai controleze, etc. Ne impiedicam in lucruri minore pentru ca nu avem intelepciune si lucrurile care ar trebui sa ne fie grave pentru sufletul nostru, le lasam deoparte si le practicam fara sa ne dam seama. Am observat ca daca in Biblie nu scrie clar pentru unii "cafeaua este un pacat sau nu", se leaga de aceste subiecte vrand sa afle ceva care pe ei ii framanta, dar pe cand in Biblie scrie "faptele firii sunt barfa, curvia, preacurvia, vorbirea de rau, clevetirea, rautatea, etc", nu mai discuta pe aceasta tema, dar ei le practica fara nicio mustrare de constiinta. Judecati voi ce este drept si ce nu. Dumnezeu sa ne imbrace pe toti cu intelepciune ca sa stim sa ne purtam frumos si in lumina intr-o lume robita de cel rau! Dumnezeu sa va binecuvinteze! Optiuni postare ®
Ionatan
-Ionatan -
Nu știu, ca nu consum, dar am văzut la alte persoane ca da dependenta, dureri de cap, amețeli etc. Deci, mai bine fara. Optiuni postare ®
Damaris_iacob
-Damaris_iacob -
Cum sa fie cafeaua pacat? Cola sau alte sucuri nu-i pacat? Optiuni postare ®
Marius_83
-Marius_83 -
Eu nu beau Optiuni postare ®
Samuel12
-Samuel12 -
Daca pune stăpânire, e pacat. Optiuni postare ®
Mb
-Mb -

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Viata >> Urmărește topicul Cafeaua | FiiLumina
meniu prim
"S-ar putea să uite ce ai spus, dar niciodată nu vor uita ce i-ai făcut să simtă."
~ Carl W. Buechner ~