Urmărește topicul Imbracamintea crestina

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 13
Vizualizări: 1324
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 12
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1539-imbracamintea-crestina]Imbracamintea crestina[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Porti batic si fusta la scoala?
Optiuni topic
Dya
-Dya -
Da, port oriunde merg si fusta si batic. Fara, ma simt foarte aiurea, iar imbracamintea... fiecare care e crestin stie cum sa se imbrace ca un crestin. Optiuni postare ®
Elizabeth
-Elizabeth -
Da port oriunde merg si fusta si batic Optiuni postare ®
Ofatăsimplă6
-Ofatăsimplă6 -
Adela
-Adela -
Eric_demian
-Eric_demian -
După părerea mea, e bine ca fetele sa poarte fusta si batic. Dar daca porți fuste mulate și scurte, nu e bine. Optiuni postare ®
Damaris_iacob
-Damaris_iacob -
Cuviincioasa, asta conteaza sa fiu. Optiuni postare ®
Ana16
-Ana16 -
Nu tot timpul Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Din visteria inimii ies si lucruri bune si rele... daca zici ca ai inima bună, vei asculta Cuvantul Scripturii si-l vei aplica in viata... daca inima ta e rea, vei scoate motive doar ca sa nu o implinesti... Biserica nu e cladirea unde slujești, biserica esti tu si eu, si oriunde ne aflam trebuie sa fim cuviincioase si in purtare, si in vorbire, iar fusta o porti nu ca sa-ti afisezi formele, ci ca sa le ascunzi... pantalonii sunt specifici barbatilor... deci este o rusine sa porti haine barbatesti... Haideti sa aducem onoare Regelui prin viata noastra! Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Da, port fustă şi batic oriunde. Dacă tot nu ne putem limita la a răspunde doar la întrebarea topicului, ci trebuie să ne şi expunem părerile, o să mă conformez şi eu... Mă crucesc de câte răspunsuri pot fi date la o întrebare atât de simplă... Ca o paranteză, ar trebui ca înainte să ne mai "afişăm" opiniile, să mai citim din Biblie (măcar odată, aşa, de bun simţ), sau nu citii dacă nu vrei, dar spune asta mai întâi şi să vezi cât "credit" vei primi, dacă asta urmăreşti. Apoi, multe lucruri sunt pe care nu le înţeleg... Şi unul dintre ele este alternativa "decât fustă de cutare fel, mai bine pantaloni"... Ori nu am citit eu destul de clar în Biblie, ori ne-am prostit de cap... Păi, domnule, ce alternative "minunate" ne trec nouă prin căpuşor, când Biblia nu lasă loc de nicio alternativă?! Interesant modul în care ne-am însuşit rolul de a face noi pe administratorii Bibliei, găsind de bine o sumedenie de alternative, dar numai nu calea bună. Nu... Eu cred că scrie destul de explicit în Biblie, şi nu e cazul să ne scuzăm prin diverse ipoteze, cum ar fi aceea că "Domnul se uită la inimă"...Păi sigur că da, dar nu numai. Biblia face clar distincţia dintre o femeie cuviincioasă, şi una destrăbălată. De ce să nu zicem lucrurilor pe nume? Mă enervează unele răspunsuri, şi cum zicea Elihu, îmi "dă ghes inima să vorbesc", însă am să rămân la aceste gânduri. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Viata >> Urmărește topicul Imbracamintea crestina | FiiLumina
meniu prim
"Excelența nu este o abilitate , ci o atitudine."
~ Ralph Marston ~