Urmărește topicul Imbracamintea crestina

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 13
Vizualizări: 1333
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 12
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1539-imbracamintea-crestina]Imbracamintea crestina[/url]
Moisăalin
-Moisăalin -
Din prisosul inimii vorbeste gura si ce se afla in inima se vede in exterior. Unii mascheaza un timp ceea ce e in inima, dar pana la un moment dat. In concluzie: Cine-i sfânt, sa se sfinteasca; cine vrea sa fie lumesc sa trăiască asa in continuare: fiecare va da socoteala pentru binele sau raul pe care-l va fi făcut cat traia in trup. Optiuni postare ®
Andy16
-Andy16 -
Replica la: Da, port fustă şi batic oriunde. Dacă tot nu ne putem limita la a răspunde doar la întrebarea topicului, ci trebuie să ne şi expunem părerile, o să mă conformez şi eu... Mă crucesc de câte răspunsuri pot fi date la o întrebare atât de simplă... Ca o paranteză, ar trebui ca înainte să ne mai "afişăm" opiniile, să mai citim din Biblie (măcar odată, aşa, de bun simţ), sau nu citii dacă nu vrei, dar spune asta mai întâi şi să vezi cât "credit" vei primi, dacă asta urmăreşti. Apoi, multe lucruri sunt pe care nu le înţeleg... Şi unul dintre ele este alternativa "decât fustă de cutare fel, mai bine pantaloni"... Ori nu am citit eu destul de clar în Biblie, ori ne-am prostit de cap... Păi, domnule, ce alternative "minunate" ne trec nouă prin căpuşor, când Biblia nu lasă loc de nicio alternativă?! Interesant modul în care ne-am însuşit rolul de a face noi pe administratorii Bibliei, găsind de bine o sumedenie de alternative, dar numai nu calea bună. Nu... Eu cred că scrie destul de explicit în Biblie, şi nu e cazul să ne scuzăm prin diverse ipoteze, cum ar fi aceea că "Domnul se uită la inimă"...Păi sigur că da, dar nu numai. Biblia face clar distincţia dintre o femeie cuviincioasă, şi una destrăbălată. De ce să nu zicem lucrurilor pe nume? Mă enervează unele răspunsuri, şi cum zicea Elihu, îmi "dă ghes inima să vorbesc", însă am să rămân la aceste gânduri. de Buble-estera
Foarte mare dreptate ai, Estera! Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Și ca să dau răspuns întrebării... Da, port fustă și batic oriunde. Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
Eu de mititica am purtat si port si acum mereu.trebuie sa fim lumina pt cei din jur nu pricina.trebuie cuviincios nu stramte sau scurte.vegheati in imbracaminte Optiuni postare ®

Pagina 2 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Viata >> Topic Imbracamintea crestina >> Urmărește topicul Imbracamintea crestina | pagina 2 | FiiLumina
meniu prim
"Lumea este plină de cactuși, dar asta nu înseamnă că trebuie să ne așezăm pe ei."
~ Will Foley ~