Urmărește topicul Nu stiu in ce sa mai cred

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 1062
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1677-nu-stiu-in-ce-sa-mai-cred]Nu stiu in ce sa mai cred[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Adaug acest topic aici pentru ca ma aflu in sectiunea probleme. Nu stiu daca e corect, deci imi cer iertare anticipat. Eu nu apartin niciunui cult. Sunt crestin ortodox, dar pentru mine biserica ortodoxa nu prea inseamna mare lucru, cu toate ca in copilarie am fost bisericos frecventand biserica cat de des puteam. Asta pana ce tatal meu a murit, aveam 12 ani pe atunci si bineinteles ca nu intelegeam mare lucru din tot ce se întâmplă, dar ceea ce am ales sa fac cred ca ma afecteaza acum. M-am indeparat de Dumnezeu si problemele nu se mai termina. Stiu ca noi, oamenii, Il cautam pe Dumnezeu numai in ultima faza a disperarii, dar eu cred ca IL caut din ziua in care m-am indepartat de El. Am nevoie de sfaturi. Va rog pe cei ce ati inteles acest mesaj. Va multumesc anticipat.
Optiuni topic
Kiwi
-Kiwi -
Este bun topicul, chiar bine ai facut... daca nu ai fost crescut intr-o familie crestina de mic si nu numai, cu invataturi sănătoase, cum ar fi trebuit... e cam greu acum, dar Domnul poate si acum. Dar eu te intreb, tu ce vrei sa faci cu viata ta? Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
Hmm... este interesant... in orice stare ai fi... sau sa te intreb altfel, cum ai vrea sa te regasesti si nu poti, ce vrei sa faci si nu poti? Sa te pocaiesti vrei? Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
In general, noi, pocaitii, nu credem in destin, nici in noroc... aici este vorba despre viata ta, ce vrei sa faci cu ea... Domnul nu te obliga sa te pocaiesti, dar daca vrei sa iti fie bine, pocaieste-te si cauta-L din toata inima pe Dumnezeu si apoi vei vedea. Pentru ca Dumnezeu nu doarme, inca mai face minuni, inca mai locuieste pe scaunul de har... cand va fi pe scaunul de judecata va fi prea tarziu. Optiuni postare ®
Popas
-Popas -
Cred ca problemele (incercarile) prin care treci sunt menite sa te apropie de Dumnezeu... nu ai nevoie de o religie ci de o relatie cu Domnul, religiile sunt facute de oameni... Deci vorbeste cu Domnul ca si cum El este langa tine, spune-i problemele, temerile si descopera-L in Scriptura (Biblie) Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Cauta raspunsul in Biblie. Il vei gasi. Optiuni postare ®
Marius_83
-Marius_83 -
Eu am cautat pe Domnul și mi-a răspuns Optiuni postare ®
Marius_83
-Marius_83 -
Isus e direcția Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
Pentru inceput roagate sincer la Dumnezeu asa cum stii si cheama.l in inima ta.viata cu Isus e frumoasa.dar nu vei fi scutit de incercari.dar cu El treci mai usor sa te faca un aur curat pentru mantuire. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul Nu stiu in ce sa mai cred | FiiLumina
meniu prim
"Găsesc televizorul foarte educațional. De fiecare dată când cineva dă drumul la televizor, mă duc in cealalta cameră și citesc o carte.”
~ Groucho Marx ~