Urmărește topicul Boala!

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 865
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 8
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1744-boala]Boala![/url]
Silviu_18
-Silviu_18 -
Daca ai vreo boala, sau cunosti pe cineva bolnav, de ce crezi ca s-a intamplat asta? Pentru ca Domnul a ingaduit? Pentru ca Domnul l-a parasit, sau ii da o lectie?
Optiuni topic
Dorin_z
-Dorin_z -
Domnul Isus face ce voieste in cer si pe pamant. Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Doar Dumnezeu stie cu adevarat de ce este asa. Omul de unde sa stie? Optiuni postare ®
Marius_83
-Marius_83 -
Acolo unde vine El, nu este boală. Optiuni postare ®
Denni
-Denni -
Ii da o lectie Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Depinde, exista diferite situații... Optiuni postare ®
Laura_l
-Laura_l -
Exact cum a spus Alina90, sunt diferite cazuri... dar un caz ar fi când Dumnezeu ne spune să ne îndreptăm viata, ca nu mergem bine, si noi ne încăpățânam, vine El si ne îndreaptă... si de cele mai multe ori ne modeleaza dupa placul Lui, si grea e modelarea (dar si frumoasă cand vedem finalul)
2. Ar mai fi o situație care îmi vine acum în minte, ca Dumnezeu sa îți pună credința la încercare, sa vada daca cârtesti când esti in suferință
3. Ar mai fi si sa fie o trezire pentru cei din jur...
DAR cel mai important: Isus este medic suprem si mereu lasă balsamul Lui vindecător. Optiuni postare ®
Adrian75
-Adrian75 -
Boala mea e un har de la Dumnezeu. Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
Uneori Dumnezeu ne mai trezeste prin boala pentru ca ne iubeste.eu pana acum inca nu am auzit ca o persoana sa nu treaca niciodata prin boala Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Viata >> Urmărește topicul Boala! | FiiLumina
meniu prim
"S-ar putea să uite ce ai spus, dar niciodată nu vor uita ce i-ai făcut să simtă."
~ Carl W. Buechner ~