Urmărește topicul Cu batic sau fara batic? ~

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 13
Vizualizări: 1139
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 9
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1833-cu-batic-sau-fara-batic]Cu batic sau fara batic? ~[/url]
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Bine ar fi sa ne rugam, este un subiect delicat. Fetele de azi este clar ca nu vor purta batic. Ce facem cu ele, le dam afara din adunare? de Florinvaly85
Fetele din ziua de azi poartă batic! Exemplul celei care scrie acum. Niciodată nu am suportat generalizarea. Nu. Unele poartă, iar altele, nu. Cred că e clară Biblia la acest aspect. Și nu, nu e nevoie să le dăm afară din biserici, dar nici nu mi se pare normal să se promoveze în slujire. :) Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
Replica la: Parcă ar avea o magie cuvântul "măritiş".... ceea ce ar însemna că toate femeile căsătorite ar trebui să fie la un nivel înalt, după căsătorie poartă batic, postesc, se roagă... etc! Şi probabil au pretenţia să le şi credem! Nu... e o mare falsitate! Cum eşti înainte de căsătorie, aşa vei fi şi după. Şi e datoria noastră să purtăm batic, că nu o să se întâmple nicio nenorocire dacă o să o facem! Dar povestea cu "după căsătorie" nu ţine... că nici Domnul nu spune "O să îţi port de grijă doar după căsătorie". Aşa că, dacă El îşi face timp pentru noi, să ne arătăm consideraţia şi noi. de Buble-estera
Mare dreptate ai.ceva rau tare repede se invata.dar ceva bun.nuu Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
Replica la: Și una fără batic la biserică, acasă e un înger? Doamne ferește, generalizarea asta...! de Buble-estera
Eu am fost invatata cum te imbraci la adunare trebuie si aksa si la servici si la cumparaturi.trebuie raspandita lumina si prin imbrakaminte. Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
E mare libertate.nu mai e rusine Optiuni postare ®

Pagina 2 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic Cu batic sau fara batic? ~ >> Urmărește topicul Cu batic sau fara batic? ~ | pagina 2 | FiiLumina
meniu prim
"S-ar putea să uite ce ai spus, dar niciodată nu vor uita ce i-ai făcut să simtă."
~ Carl W. Buechner ~