Urmărește topicul Cercei, lanturi sau inele?

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 12
Vizualizări: 918
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 9
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1835-cercei-lanturi-sau-inele]Cercei, lanturi sau inele?[/url]
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Aveti vreo susținere, astia care spuneti ca nu? de Mb
Desigur! Biblia spune asta, în 1 Petru 3:3 "Podoaba voastră să nu fie podoaba de afară, care stă în împletitura părului, în purtarea de scule de aur sau în îmbrăcarea hainelor..."
Mie mi se pare că și versetele 11, 12 din Apocalipsa pot fi relevante, după cum urmează: "Negustorii pământului o plâng și o jelesc, pentru că nimeni nu le mai cumpără marfa: marfă de aur, de argint, de pietre scumpe, de mărgăritare, de in subţire, de purpură, de mătase și de stacojiu (...)"
Versetul e mai lung, dar prima parte, mi se pare o aluzie foarte clară!
Apoi, se spune: "Nu luaţi nici aur, nici argint, nici alamă în brâiele voastre", cu alte cuvinte: "Fiţi modești, și lăsaţi strălucirea aurului, argintului și alamei, și puneţi în valoare strălucirea lui Isus!"
Apoi, "aurul și argintiul", sunt lucruri pieritoare, așa spune Biblia. Dacă vrem aur, eu zic că e destul în Cer. O să strălucim acolo, numai să ajungem!
"Cei înţelepţi vor străluci ca strălucirea cerului și cei ce vor învăţa pe mulţi să umble în neprihănire vor străluci ca stelele în veac și în veci de veci!" Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Replica la: Desigur! Biblia spune asta, în 1 Petru 3:3 "Podoaba voastră să nu fie podoaba de afară, care stă în împletitura părului, în purtarea de scule de aur sau în îmbrăcarea hainelor..."
Mie mi se pare că și versetele 11, 12 din Apocalipsa pot fi relevante, după cum urmează: "Negustorii pământului o plâng și o jelesc, pentru că nimeni nu le mai cumpără marfa: marfă de aur, de argint, de pietre scumpe, de mărgăritare, de in subţire, de purpură, de mătase și de stacojiu (...)"
Versetul e mai lung, dar prima parte, mi se pare o aluzie foarte clară!
Apoi, se spune: "Nu luaţi nici aur, nici argint, nici alamă în brâiele voastre", cu alte cuvinte: "Fiţi modești, și lăsaţi strălucirea aurului, argintului și alamei, și puneţi în valoare strălucirea lui Isus!"
Apoi, "aurul și argintiul", sunt lucruri pieritoare, așa spune Biblia. Dacă vrem aur, eu zic că e destul în Cer. O să strălucim acolo, numai să ajungem!
"Cei înţelepţi vor străluci ca strălucirea cerului și cei ce vor învăţa pe mulţi să umble în neprihănire vor străluci ca stelele în veac și în veci de veci!"
de Buble-estera

Așa este Optiuni postare ®
Florinvaly85
-Florinvaly85 -
Normal. Nu dar în mod anormal, se cam poarta. Optiuni postare ®

Pagina 2 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic Cercei, lanturi sau inele? >> Urmărește topicul Cercei, lanturi sau inele? | pagina 2 | FiiLumina
meniu prim
"Toți oamenii mari au fost mai întâi copii, dar puțini dintre ei își mai aduc aminte."
~ Antonie De Saint-Exupery ~