Urmărește topicul E pacat sa opresti copii?

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 11
Vizualizări: 1037
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 9
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1836-e-pacat-sa-opresti-copii]E pacat sa opresti copii?[/url]
MirelTimisag
-MirelTimisag -
In cazul in care esti casatorit, sau te vei casatori, vei opri copilasii ? Sau vei lasa sa vina si 15. E pacat sa folosesti contraceptia? Daca nu o folosesti ai putea sa cresti 15 copii in ziua de azi la cate cerinte sunt ?
Optiuni topic
Daniel_ionica
-Daniel_ionica -
Dumnezeu are in planul fiecărei familii un anume numar de copii. Dacă opresti nasterea, va trebui sa dai socoteala cu insasi viata ta pentru o viata pierduta. Si pacatul asta nu are iertare, nu duce in rai. Au fost si mame care au murit ca un copilas sa primească viata, totul pentru a accepta voia lui Isus. Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Dumnezeu a spus clar:femeia si barbatul sa se uneasca periodic pt ca satan ii va ispiti.e pacat sa iei medicamente pt a opri un plod sa se dezvolte. Optiuni postare ®
Voineacosminalin
-Voineacosminalin -
omul duhovnicesc nu opreste nasterea de copiii,prin orice metoda pe carei îi trece lui prin cap. Optiuni postare ®
Costa
-Costa -
Este păcat.Conștiința te va mustra toată viața deci aveți mare grija.Fiți binecuvântați toți cei care citiți acest comentariu. Optiuni postare ®
Sore
-Sore -
Daca am cunoaște Biblia nu am mai pune întrebări de genul,dar e mai simplu și mai ușor să ne ghidam viața după anumite păreri care ne plac,decât după Biblie,și asta spre pierzarea noastră,numai să o ducem mai bine câțiva ani aici pe pământ,și după aia numai un plâns o veșnicie... Optiuni postare ®
Miss_melody
-Miss_melody -
Replica la: Daca am cunoaște Biblia nu am mai pune întrebări de genul,dar e mai simplu și mai ușor să ne ghidam viața după anumite păreri care ne plac,decât după Biblie,și asta spre pierzarea noastră,numai să o ducem mai bine câțiva ani aici pe pământ,și după aia numai un plâns o veșnicie... de Sore
Ce frumos ai spus;-) E mai ușor sa "dai " Biblia după poftele/plăcerile tale decât sa te "dai" tu după Biblie. Domnul să te binecuvinteze! Optiuni postare ®
Sore
-Sore -
Replica la: Ce frumos ai spus;-) E mai ușor sa "dai " Biblia după poftele/plăcerile tale decât sa te "dai" tu după Biblie. Domnul să te binecuvinteze! de Miss_melody
Fii binecuvântată Optiuni postare ®
Jean
-Jean -
Asteptati sa ma insor si va zic cum fac sau cum am facut=)) Optiuni postare ®
Jean
-Jean -
Cred ca trebe mai multa documentatie pentru cei in cauza sau pentru cei ce se apropie de cauza Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul E pacat sa opresti copii? | FiiLumina
meniu prim
"Cel mai frumos lucru pe care putem sa-l experimentăm este misterul."
~ Albert Einstein ~