Urmărește topicul E pacat sa opresti copiii?

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 1556
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 7
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1836-e-pacat-sa-opresti-copiii]E pacat sa opresti copiii?[/url]
MirelTimişag
-MirelTimişag -
In cazul in care esti casatorit, sau te vei casatori, vei opri copilasii? Sau vei lasa sa vina si 15? E pacat sa folosesti contraceptia? Daca nu o folosești, ai putea sa cresti 15 copii in ziua de azi, la cate cerinte sunt?
Optiuni topic
Dani91
-Dani91 -
Dumnezeu a spus clar: femeia si barbatul sa se uneasca periodic pentru ca Satan ii va ispiti. E pacat sa iei medicamente pentru a opri un plod sa se dezvolte. Optiuni postare ®
Costa
-Costa -
Este păcat. Conștiința te va mustra toată viața, deci aveți mare grija. Fiți binecuvântați toți cei care citiți acest comentariu. Optiuni postare ®
Sore
-Sore -
Daca am cunoaște Biblia, nu am mai pune întrebări de genul, dar e mai simplu și mai ușor să ne ghidam viața după anumite păreri care ne plac, decât după Biblie, și asta spre pierzarea noastră, numai să o ducem mai bine câțiva ani aici pe pământ, și după aia, numai un plâns o veșnicie... Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Da, bineînțeles... Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Sigur ca e păcat Optiuni postare ®
Florinelht86
-Florinelht86 -
Trebuie rugăciune. Dacă ești sincer și curat înaintea lui Dumnezeu, El va ști ca tu nu ai posibilitatea sa crești 15 copii. Trebuie rugăciune, și Domnul știe cât poți creste. Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
E un pacat foarte mare.Dumnezeu nu da mai mult dekat putem.dak nu iti trebuie copii dc te casatoresti? Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic E pacat sa opresti copiii? >> Urmărește topicul E pacat sa opresti copiii? | FiiLumina
meniu prim
"Spui că iubești ploaia, dar folosești umbrela când mergi prin ea. Spui că iubești soarele, dar cauți umbra când strălucește. Spui că iubești vântul, dar închizi fereastra când bate. De aceea sunt speriat când spui că mă iubești."
~ Bob Marley ~