Urmărește topicul Viata in strainatate.

Postează răspuns
Raspunsuri: 3
Vizualizări: 929
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 2
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1864-viata-in-strainatate]Viata in strainatate.[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Cei care locuiti in afara țării, cum sunteti? V-ați obișnuit, va place, aveti o biserica unde sa va rugați?
Optiuni topic
Danielemanuel
-Danielemanuel -
Numai la biserica te poți ruga? Ție îți place? Optiuni postare ®
Danielemanuel
-Danielemanuel -
Ani de zile m-a ținut Dumnezeu într-un orășel mic la niște prieteni nepocaiti, fără biserică. A fost greu, dar de fiecare dată când ne adunam la iarbă verde cantam și mulțumeam lui Dumnezeu cu ei.
Acum în dau seama că a fost minunat.
Acum sunt în Nurnber, sunt cinci biserici, mulți frați, dar îmi pare rău că am plecat de acolo. Nu știu la care să merg.
Nu pot sa-i vad cum se luptă pentru scaune, funcții, se bârfesc și se urăsc mai mult ca cei din lume. Mă simt singur, nu mai am părtășie cu nimeni. Doar cu Domnul. Frații se urăsc cel mai tare. În Occident se invidiază - cum ai venit tu unde nu cunoști pe nimeni? Cum în două zile ți-ai găsit de muncă și chirie? Fără să apelezi la noi, fără sa știi limba? Etc. Optiuni postare ®
Emanuel_b98
-Emanuel_b98 -
Eu sunt in Zaragoza (Spania), am ceva ani de cand sunt plecat din Romania si sincer imi este dor de partasiile din romania.. :( Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic Viata in strainatate. >> Urmărește topicul Viata in strainatate. | FiiLumina
meniu prim
"Înghite o broască dimineața și nu vei întâlni nimic mai dezgustător în tot restul zilei."
~ Nicholas Chamfort ~