Urmărește topicul Copii cu abilitati speciale ~

Postează răspuns
Raspunsuri: 6
Vizualizări: 237
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 2
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1898-copii-cu-abilitati-speciale]Copii cu abilitati speciale ~[/url]
Un_copil
-Un_copil -
Stim cu totii de copiii speciali, ca au niste daruri pretioase! Sunt niste suflete pure care sunt trimise special pentru a ridica omenirea la o scara foarte inalta, acestia au darul de a vindeca, prin puterea mintii, boli la care medicii nu au gasit inca leacuri! Stiu din prima o persoana, trecutul sau suferintele ei, printr-o singura atingere. Acesti copii sunt putini deocamdata, pentru ca oamenii nu i-au inteles, si atunci au aparut tot felul de tulburari... cum ar fi: autism, sau adhd. Acesti copii vin sa restabileasca bunatatea si legea iubirii pe planeta. Acesti copii sunt numiti: copiii curcubeu, copiii de cristal, copiii indigo. Putem afla pe larg despre acesti ingeri, rasfoind minunata carte scrisa de Dorin Virtue, “Copiii de cristal.”
Optiuni topic
Un_copil
-Un_copil -
Doresc sa aflu ce stiti voi despre acest subiect. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Nu pot spune că am lucrat printre astfel de copii, deoarece cu precădere, cei care studiază psihopedagogia specială sunt mai activi în domeniu. Dar întrucât nu activez nici departe de acest domeniu, am oarecare cunoștințe teoretice, deoarece avem multe cursuri comune cu PS. Eu fiind la facultate în ultimul an, la Pedagogie. Știu că mulți sunt foarte afectivi, creativi, au nevoie de afecțiune la rândul lor și sunt deosebiți, în felul lor, ceea ce îi face unici. Optiuni postare ®
Un_copil
-Un_copil -
In cartea „Copiii de cristal” scrisa de Dorin Virtue si in cartea „Copiii de acum” scrisa de Meg Blackburn Losey exista toate descrierile si toate detaliile cu privire la acești copii. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Nu am studiat mai în detaliu, deoarece nu o să lucrez cu ei, cu precădere. Optiuni postare ®
Un_copil
-Un_copil -
Iti recomand cu drag cele 2 carti, imi poti lasa o adresa de e-mail in privat si iti trimit cartile! Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Deocamdată am alte cărți pe listă. :) Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul Copii cu abilitati speciale ~ | FiiLumina
meniu prim
"Poți afla mai multe despre o persoană prin ceea ce spune ea despre ceilalți decât prin ceea ce spun ceilalți despre ea."
~ Audrey Hepburn ~