Urmărește topicul Botezul in apa

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 75
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 4
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1900-botezul-in-apa]Botezul in apa[/url]
Hadasa90
-Hadasa90 -
Dupa cum scrie in Biblie ca Dl Isus a luat botezul in apa curgatoare.de ce e acum modernizarea de a face botezul in cada?dati.mi va rog o dovada k e bine la cada.eu nu am gasit.
Optiuni topic
Buble-estera
+Buble-estera -
În Biblie nu s-a pus accent pe locul unde s-a oficiat botezul. Pentru că așa, botezul Domnului Isus a avut loc în Iordan. Dacă importanța botezului ar fi dată de locul unde se desfășoară, înseamnă că toți ar trebui să ne botezăm în Iordan, ca el să fie valid. Ori, suntem de acord cu toții, cred, că acest lucru este absurd. Botezul este mărturia unui cuget curat și mărturisirea publică a unei vieți schimbate. Ceea ce este important la botez este ca nașterea din nou să fi avut loc. Iar botezul sau forma în care are loc, sunt detalii nesemnificative. Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
Sa nu ne amagim singuri Optiuni postare ®
Asobetu
-Asobetu -
Dar apa din cadă rămâne in cadă?nu se scurge? Optiuni postare ®
Denisa_pirvan
-Denisa_pirvan -
Replica la: Dar apa din cadă rămâne in cadă?nu se scurge? de Asobetu
steaghahahahahaha Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
Dar apa nu curge in timpul botezului din cada Optiuni postare ®
Asobetu
-Asobetu -
Atunci care e rostul ca sa curgă apa?ce ar insemna asta? Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
Domnul Isus a luat in apa curgatoare,noi trebuie sa facem ca si el.deci la apa curgatoare Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic Botezul in apa >> Urmărește topicul Botezul in apa | FiiLumina
meniu prim
"Adevărul n-are nevoie de apărare. Cum n-ai să învelești soarele intr-o pătură ca să-l ferești, tot așa și adevărul. Lasă-l să lumineze."
~ Richard Wurmbrand ~