Topic Sabatul

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 17
Vizualizări: 1083
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 15
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/278-sabatul]Sabatul[/url]
Vladut
-¤Vladut -
De ce ei considera sambata sabatul ?
Optiuni topic
AndreiBodnariuc
-AndreiBodnariuc -
Nu stiu de ce considera asta ? Optiuni postare ®
Danielemanuel
-¤Danielemanuel -
IN ZIUA A SAPTEA SCRIE IN GENESA CA DUMNEZEU SI-A SFIRSIT LUCRAREA... O INTREBARE DACA AZI IMI TERMIN LUCRUL INSEAMNA CA AZI N-AM LUCRAT? DOAMNE, DOAMNE DA-NE INTELEPCIUNE! Optiuni postare ®
Silvian
-±Silvian -
Normal, ziua de Duminica este ziua intai a saptamanii. In limba italiana sabato se traduce sambata, insa nu conteaza ziua cand o tinem pentru a o inchina lui Dumnezeu... important e ca sa avem o zi in saptamana... Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Intr-adevar, Sabatul a fost o zi importanta in legea mozaica! Domnul Isus, ne-a izbavit de sub puterea Legii si a Sabatului! Cine tine o zi ptr Domnul o tine... Ziua intai a saptamanii este ziua Domnului, ptr inchinare, lauda si partasie! glorie Tie, Doamne! Optiuni postare ®
Ala
-Ala -
fiecare cu parerea lui, noi suntem sub har nu sub lege asa ca tinem duminica zi de odihna Optiuni postare ®
Lidiard
+Lidiard -
ISAIA1CU13 Optiuni postare ®
Lover_romeo
-Lover_romeo -
eu apartin de o religie ce considera ziua a saptea duminica . dar de mic am observat in biblie ca scrie clar k ziua a 7a e sabatul, sambata.. zicea preotul k cica e sabatul e duminica .lol. nam crezut ce a zis :D . „Adu-ţi aminte de ziua sSabatului, ca să o sfinţeşti pe ea! Şase zile vei lucra, şi-ţi vei face toate lucrurile tale. Dar ziua a şaptea e Sabatul Domnului Dumnezeului tău.” (II Moise 20:8–11). . Optiuni postare ®
Lover_romeo
-Lover_romeo -
Cei mai multi crestini presupun ca duminica este ziua de inchinare aprobata de Biblie. Biserica Romano-catolica protesteaza, spunand ca ea a transferat inchinarea crestina de la Sabatul biblic (sambata) la duminica, si a incerca sa argumentezi ca schimbarea a fost facuta de Biblie, este nesincer, si o negare a autoritatii catolice. Daca protestantismul doreste sa-si bazeze invataturile doar pe Biblie, ar trebui sa se inchine sambata.’ Optiuni postare ®
MirelTimisag
+MirelTimisag -
nu stiu Domnul stie. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Culte >> Topic Sabatul | FiiLumina
meniu prim
"Un intelectual rezolvă problemele. Un geniu le evită."
~ Albert Einstein ~