Urmărește topicul Voluntariat

Postează răspuns
Raspunsuri: 6
Vizualizări: 1534
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/30-voluntariat]Voluntariat[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Este mare nevoie de voluntari pentru scopuri caritabile. Multe familii asteapta ajutor. Suntem oare dispusi a ne oferi, darui cu pasiune si sa investim macar ceea ce stim sa muncim? Sau privim doar de pe margine si judecam organizatiile non-profit? Astept parerile voastre.
Optiuni topic
Cont_sters
-Cont_sters -
Ca tot veni vorba de "scopuri caritabile", e frumos acest lucru, este nevoie si de asta, dar mai stiti de ce e nevoie? Si cred si stiu ca acesti oameni ce nu au, acesti copii saraci care sunt ajutati financiar sau stiu eu cum... au mai multa nevoie de... de tine! De persoana ta! Au nevoie de un zambet sincer, de o privire blanda, de o îmbrățișare, de astfel de lucruri care pentru ei, raman mult mai mult, si chiar valoreaza mult mai mult, decat banii sau alimentele... si e trist... Optiuni postare ®
Cont_sters
-Cont_sters -
E trist ca de multe ori noi vedem doar partea asta a lipsei lor... cea exterioara.... ma gandesc acum, cati din cei ce au DAT ceva pentru cei nevoiasi sunt gata sa se dea pe ei insisi pentru ei...? Ei sunt acolo, ne asteapta... dar pana cand? Se zice ca niciodata nu e prea tarziu... dar eu stiu ca exista un "prea tarziu"... si acel prea tarziu poate fi in dreptul sufletului unui copil sau om matur din cei "nevoasi"... cat de mult suntem dispusi sa dam din noi acestui scop? Optiuni postare ®
Silvian
-Silvian -
Sunt implicat in astfel de voluntariat, insa nu caritabil, doar de informare, si Media crestina... insa cu parere de rău, pot spune ca foarte putini ni se alatura in aceasta lucrare. Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Domnul sa senzibilizeze tot mai multe inimi, pentru acest gest crestinesc si umanitar! Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
La acest capitol suntem leneși. Bine ar fi sa dam o mana se ajutor.:-) Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Am făcut și eu înainte vreo 10 luni de voluntariat în spital Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Culte >> Urmărește topicul Voluntariat | FiiLumina
meniu prim
"Ține un copac verde în inima ta și poate va sosi o pasăre cântătoare."
~ Proverb chinezesc ~