Urmărește topicul Libertatea ~

Postează răspuns
Raspunsuri: 5
Vizualizări: 672
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/396-libertatea]Libertatea ~[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Este bine acum, când este asa o mare libertate la toate?
Optiuni topic
Dorin_z
-Dorin_z -
Sunt vremurile de Har lăsate de Domnul Isus. Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Nu prea e buna nici aceasta libertate totala. Acuma depinde ce intelegem prin libertate totala. Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Păcatul a ajuns la culme Optiuni postare ®
Rodicarodica
-Rodicarodica -
Nu e prea buna libertatea Optiuni postare ®
Florin
-Florin -
Eu consider că libertatea este unul din cele mai de preț lucruri pe care Dumnezeu ni le-a dat. Că oamenii nu știu să se folosească de libertate cum trebuie, este partea doua a lucrurilor. Dar libertatea este un bun foarte bun, adică un lucru foarte bun pe care Dumnezeu mi l-a dat. De aceea, să-I mulțumim lui Dumnezeu pentru libertate. Sunt sigur că cei care au fost în comunism au dorit libertate, și nu au avut acest mare bun de preț, și cred cu tărie că s-au rugat pentru libertate. Acum avem libertatea, așadar, să nu ne plângem că avem libertate, ci mai degrabă să ne rugăm lui Dumnezeu să ne dea înțelepciune și pricepere să folosim această libertate cu folos. Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Topic Libertatea ~ >> Urmărește topicul Libertatea ~ | FiiLumina
meniu prim
"Soarele strălucește, ne încălzește și ne luminează, iar noi nu suntem deloc curioși de ce se întâmplă asta; cu toate acestea, încercăm să găsim explicația răului, durerii, foamei, țânțarilor și a oamenilor proști."
~ Ralph Waldo Emerson ~