Urmărește topicul Hip - Hop

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 13
Vizualizări: 1194
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 9
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/507-hip-hop]Hip - Hop[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Credeti ca e pacat sa se cante hip-hop cu versuri crestine?
Optiuni topic
AndreiBodnariuc
-AndreiBodnariuc -
Da, e pacat :p Optiuni postare ®
Exodus
-Exodus -
Lăudaţi-L cu sunet de trâmbiţă, lăudaţi-L cu alăuta şi arfa! Lăudaţi-L cu timpane şi cu jocuri, lăudaţi-L, cântând cu instrumente cu coarde şi cu că valul. Lăudaţi-L cu chimvale sunătoare, lăudaţi-L cu chimvale zângănitoare! Tot ce are suflare, să laude pe Domnul! Lăudaţi pe Domnul! Optiuni postare ®
Exodus
-Exodus -
De unde stiti voi ca e pacat? Da muzica populară sau eu stiu ce stil de muzica, nu e pacat? Orice stil de muzica ce il lauda pe Tata nu e pacat... Da-mi dovezi ca e pacat... Ca eu ti-am dat ca nu e pacat (Psalmul 150). Optiuni postare ®
Exodus
-Exodus -
De ce afirmati ca e pacat? Optiuni postare ®
Silvian
-Silvian -
Nu sunt nici pro nici contra... si totusi multe din ele, aproape toate exprima realitatea in care traim. Exact cum s-a mai spus mai sus, ei cu mesajul transmis, ajung pe strada... de ce un pastor nu se duce sa vorbeasca cu o prostituata, un vagabont, un betiv etc... Isi strica reputatia si isi sifoneaza hainele? Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Sa nu uitam un singur lucru: Biblia este Cuvântul Domnului și nu s-a modernizat! Sa nu ne abatem de la invatatura sfanta și sa luam aminte ca Domnul Isus Cristos, este acelas ieri si azi si in veci! Amin. Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Multe cai pot parea bune omului, dar la urma se vad ca duc la moarte! Este vorba de moartea a doua, despartirea pentru totdeuna de Dumnezeu! Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Sa nu ne abatem de la harul Domnului Isus, sa nu-l schimbam in desfranare! Optiuni postare ®
Silviu_18
-Silviu_18 -
David, Isaac si altii au dansat... dar nu o faceau cu gand rau... dar hip-hop-ul si muzica crestina? Normal ca e pacat :) Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Muzică >> Urmărește topicul Hip - Hop | FiiLumina
meniu prim
"Nu sunt supărat că m-ai mințit, sunt supărat că de acum încolo nu te pot crede."
~ Friedrich Nietzsche ~