Urmărește topicul Cine poate să trăiască ca Isus?

Postează răspuns
Prima paginaUltima paginaRaspunsuri: 21
Vizualizări: 1736
Membrii abonați 5
Membrii respondenti: 11
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/819-cine-poate-sa-traiasca-ca-isus]Cine poate să trăiască ca Isus?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Putem sa traim cu El, dar ca El, nu. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nu poti trai ca Isus si nu poate nimenea sa traiasca ca Isus, oricare ar vrea. Am sa va invit într-o seara la un studiu biblic, organizez eu totul si va anunt cand sa intrati la studiu biblic. Optiuni postare ®
MirelTimişag
-MirelTimişag -
Da, se poate asta, este o binecuvantare de la Dumnezeu sa traiesti ca El. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Nu poate nimeni sa traiasca ca Isus. Isus este desavarsit. Există vreun om desăvârșit? Optiuni postare ®
Ana16
-Ana16 -
Nu cred ca poate cineva! Dar noi trebuie sa-L urmam, pentru ca ceea ce a facut El, sa facem si noi. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Când va veni Domnul nostru, noi trebuie sa fim pregătiți și sa fim gata sa mergem cu Domnul în văzduh și sa fim cu El în cer acolo unde ne-a promis. Optiuni postare ®
Adam
-Adam -
Oricine! Cine zice ca ramane in El trebuie sa traiasca si El cum a trait Isus! Domane ajuta! Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Nu poate nici un om sa traiasca ca si Isus. El a fost sfânt. Eu? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Nu poate nici un om sa traiasca ca si Isus. El a fost sfânt. Eu? de Dani91
Așa este, nici un om nu poate să trăiască ca Isus nici o dată. Mulți m-au contrazis, dar asta este adevărul, nu poate nimenea să trăiască ca Isus deoarece Isus este desăvârșit și de-asta am spus că nimenea nu poate să trăiască ca Isus. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Noi nu putem ajunge ca Domnul Isus, deoarece noi greşim zilnic, chiar din nebăgare de seamă, dar Domnul Isus e sfânt, a fost şi va rămâne! Dar trebuie să tindem mereu spre desăvârșire! Optiuni postare ®
|
Pagina 2 din 3
Sari la pagina:
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Culte >> Topic Cine poate să trăiască ca Isus? >> Urmărește topicul Cine poate să trăiască ca Isus? | pagina 2 | FiiLumina
meniu prim
"Nu sunt supărat că m-ai mințit, sunt supărat că de acum încolo nu te pot crede."
~ Friedrich Nietzsche ~