Urmărește topicul Cine poate să trăiască ca Isus?

Postează răspuns
Prima paginaUltima paginaRaspunsuri: 41
Vizualizări: 1390
Membrii abonați 4
Membrii respondenti: 11
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/819-cine-poate-sa-traiasca-ca-isus]Cine poate să trăiască ca Isus?[/url]
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Degeba calci pe urmele Domnului Isus daca nu esti dezavarsit ca el. Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Eu Nam Zis ca nu vom fi Mantuiti Eu am spus ca nimenia nu poate sa trăiasca ca Domnul Isus asta am spus Domnul sa ne Ajute sa ne Apropiem De El Amin. Optiuni postare ®
Ana16
-Ana16 -
Nu cred ca poate cineva! Dar noi trebuie sa .l urmam ceea ce a facut si el sa facem si noi Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
când va veni Domnul nostru noi trebuie sa fim pregătiți și sa fim gata sa mergem cu Domnul în văzduh și sa fim cu el în cer acolo unde el nea promis! Optiuni postare ®
Adam
-Adam -
Oricine! Cine zice ca ramane in El trebuie sa traiasca si El cum a trait Isus! Domane ajuta! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Oricine! Cine zice ca ramane in El trebuie sa traiasca si El cum a trait Isus! Domane ajuta! de Adam
Salut adam apreciez efortul tau ce ai scris aici,Oricine! Cine zice ca ramane in El trebuie sa traiasca si El cum a trait Isus! Domane ajuta!u crezi ce ai scris aici??si poate sa traiasca cineva ca Domnul isus??? Optiuni postare ®
Dani91
+Dani91 -
Nu poate nici un om sa traiasca ca si isus.El a fost sfant.Eu? Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Nu poate nici un om sa traiasca ca si isus.El a fost sfant.Eu? de Dani91
Așa este nici un om nu poate să trăiască ca Isus nici o dată,mulți mau contrazis dar asta este adevărul nu poate nimenea să trăiască ca Isus deoarece Isus este desăvârșit și de-asta am spus că nimenea nu poate să trăiască ca Isus. Optiuni postare ®
Dumix
-Dumix -
Nimeni. isus na avut pacat, pe cand in biblie scrie ca nu este om fara pacat deci.......! Optiuni postare ®
Ion_Marcel
-Ion_Marcel -
Replica la: Nimeni. isus na avut pacat, pe cand in biblie scrie ca nu este om fara pacat deci.......! de Dumix
Da ai dreptate nimeni nu poate sa trăiască ca Isus,deoarece noi suntem cu păcat iar domnul Isus nu este cu păcat,noi putem sa călcăm pe urmele domnului Isus. Optiuni postare ®
|
Pagina 4 din 5
Sari la pagina:
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Culte >> Topic Cine poate să trăiască ca Isus? >> Urmărește topicul Cine poate să trăiască ca Isus? | pagina 4 | FiiLumina
meniu prim
"Nu disprețui lucrurile mici; o lumânare poate face oricând ceea ce nu poate face soarele niciodată: să lumineze în întuneric."
~ Octavian Paler ~