Urmărește topicul Cel mai bun prieten!

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 15
Vizualizări: 1555
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 9
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/861-cel-mai-bun-prieten]Cel mai bun prieten![/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Poti scrie aici numele celui mai bun prieten al tau?
Optiuni topic
Silvyu123
-Silvyu123 -
Un prieten adevarat este numai Unul Singur, Domnul Isus, dar trebuie sa facem voia Lui, sa ascultam de El, altfel batem campii degeaba si ne autoinselam singuri... Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Intr-adevar, cel mai bun si mai de nadejde prieten este Domnul Isus, insa avem nevoie de prieteni si din mijlocul nostru... Sa nu uitam de adevarata prietenie dintre David si Ionatan, etc... Cu ajutorul Domnului trebuie sa avem prieteni, dar dupa parerea mea, este cel mai indicat sa-i cerem tot de la Domnul, chiar cu post si rugaciune, sa nu riscam atunci cand ii alegem! Doamne lumineaza-ne Tu, amin! Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Isuse-al meu Prieten drag, din zorii tinereții, cu Tine eu calatoresc, panʼ la sfarsitul vietii! Optiuni postare ®
MirelTimişag
-MirelTimişag -
Domnul Isus este prietenul meu adevarat. Optiuni postare ®
Silviu_18
-Silviu_18 -
Isus este prietenul adevarat, El nu te inseala, nu iti este prieten pentru ca ai bani sau bunuri materiale. Pur si simplu te iubeste neconditionat! :) Optiuni postare ®
Dya
-Dya -
Domnul Isus. Optiuni postare ®
Ana16
-Ana16 -
Prietenul cel mai bun al meu este Domnul Isus, nu oamenii. Optiuni postare ®
Silviu_18
-Silviu_18 -
Cel mai bun prieten este Isus, El nu te vorbeste pe la spate, te ajuta in orice situatie, nu poarta ura, nu cauta la bunul tau! Optiuni postare ®
Estera1999
-Estera1999 -
Uneori, noi credem ca suntem buni prieteni cu Isus.
Dar oare cat timp pe zi Ii acordam? Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul Cel mai bun prieten! | FiiLumina
meniu prim
"Prietenia se naște în clipa în care o persoană îi spune alteia: “Ce, și tu? Credeam ca eu sunt singurul.”"
~ C. S. Lewis ~