Urmărește topicul Iertare

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 11
Vizualizări: 1491
Membrii abonați 3
Membrii respondenti: 11
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/871-iertare]Iertare[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Cand ierti pe cineva care ti-a gresit, il ierti din toata inima sau esti genul de om: te iert dar nu te uit?
Optiuni topic
Paulfranciuc
-Paulfranciuc -
Eu am fost iertat. Deci, iert și eu. Optiuni postare ®
Ana16
-Ana16 -
Iert repede, fiindca asa a facut si Domnul. Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
Nu e obligatoriu sa uit. Si eu iert, dar nu uit nimic... Pentru ca nu pot. Dar cel mai important e sa nu-i mai amintesti fapta respectiva. Si sa nu te razbuni. Sa tii pentru tine... Sunt lucruri pe care nu le poti uita niciodata. Optiuni postare ®
Cont_sters
-Cont_sters -
Dragi tineri şi tinere, ascultaţi. Dacă nouă ne este greu să iertăm, ba mult mai greu să uităm greşelile semenilor noştri, să ştiţi că nu este bine... dacă staţi şi vă gândiţi la Domnul ISUS atunci când era pe cruce, şi când cei din jurul lui Îl batjocoreau, Îl scuipau, Îl loveau... şi El striga către Tatăl: "Tată, iartă-i căci nu ştiu ce fac!"... gândiţi-vă puţin, dacă Domnul Isus la revenirea Sa când Îşi va lua Mireasa şi o va înfăţişa Tatălui şi printre cei aleşi de El vor fi şi dintre aceia care L-au răstignit, iar când vor fi rostite judecățile, Domnul Isus Îşi va reaminti şi va zice: „Voi M-aţi scuipat, M-aţi batjocorit şi altele!” Atunci degeaba a iertat, dacă a ţinut minte şi nu a uitat. Eu cred că Domnul Isus în dragostea Lui ce iartă şi uită, nu uită fiindcă e uituc, ci în dragoste... acum haideţi şi noi să iertăm şi să încercăm să uităm... degeaba spui cuiva "te-am iertat" şi când îl întâlneşti, îi aminteşti tot ce ţi-a greşit... E bai... şi mai ales firea se trezeşte când sunt mai mulţi, ca să faci să roșească... dar să ştiţi că nu e iertare când uiţi greşeala cuiva şi nu ai iertat, mai întâi iartă, apoi îngroapă şi cu siguranţă vei putea uita! Domnul sa ne întărească! Optiuni postare ®
Damaris_iacob
-Damaris_iacob -
Da pot sa zic ca iert din toata inima... Optiuni postare ®
Marius_83
-Marius_83 -
Si eu iert repede Optiuni postare ®
Dorin_z
-Dorin_z -
Sigur că il iert. Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Il iert si gata Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
Trebuie sa iertam si sa nu mai amintim nimic persoanei pe care am iertat-o! Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul Iertare | FiiLumina
meniu prim
"Cel ce minte astăzi pentru tine, mâine va minți contra ta."
~ Richard Wurmbrand ~