Urmărește topicul Divortul !

Postează răspuns
Prima paginaUltima paginaRaspunsuri: 34
Vizualizări: 1644
Membrii abonați 5
Membrii respondenti: 25
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/872-divortul]Divortul ![/url]
Alina90
-Alina90 -
Da, e păcat pana la păcatul de curvie Optiuni postare ®
Onisim32
-Onisim32 -
Exista o pricină pentru care se pot despărți.. trebuie citită Biblia mai cu atenție. Optiuni postare ®
Acelasi
-Acelasi -
DIVORTUL ESTE ACCEPTAT INTRO SINGURA SITUATIE DACA PARTENERII CONJUGALI UNUL DIN EI COMITE IMORALITATE INSA PARTENERUL CONJUGAL ARE DREPTUL SA IL IERTE PE CEL IN CAUZA SAU SA DIVORTEZE ASA ZICE isus EX NOSTRU DEMN DE IMITAT Optiuni postare ®
Aurel92
-Aurel92 -
Este păcat, dar dacă lai prins sau ai prins-o ca înșela, sau te bate nu poți sa stai cu asa ceva deci în asemenea condiții nu e păcat Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Este păcat, dar dacă lai prins sau ai prins-o ca înșela, sau te bate nu poți sa stai cu asa ceva deci în asemenea condiții nu e păcat de Aurel92
Da, doar că nu te poţi recăsători. Din câte înţeleg eu. Optiuni postare ®
Aurel92
-Aurel92 -
Replica la: Da, doar că nu te poţi recăsători. Din câte înţeleg eu. de Buble-estera
Poți sa te căsătorești dacă ești înșelată doar sau dacă ți moare bărbatul/femeia Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Poți sa te căsătorești dacă ești înșelată doar sau dacă ți moare bărbatul/femeia de Aurel92
Numai dacă moare. Optiuni postare ®
Aurel92
-Aurel92 -
Eu știu și dacă ești înșelată sau înșelat acum na fiecare cum crede Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Eu știu și dacă ești înșelată sau înșelat acum na fiecare cum crede de Aurel92
Cum spune Biblia ;) Optiuni postare ®
Emy318
-XEmy318 -
Biblia vorbește despre despărțirea în căsătorie doar in caz de curvie• dar mai sunt lucruri care pot conduce la divorț cum ar fi violența Optiuni postare ®
|
Pagina 3 din 4
Sari la pagina:
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Viata >> Topic Divortul ! >> Urmărește topicul Divortul ! | pagina 3 | FiiLumina
meniu prim
"Cel mai frumos lucru pe care putem sa-l experimentăm este misterul."
~ Albert Einstein ~