Postări membru Ion_Marcel în topicul Cine poate să trăiască ca Isus?

Noi nu putem sa traim ca Isus nici o data, deoarce noi suntem cu pacat, ne-am nascut cu păcat, iar Domnul Isus nu s-a nascut cu păcat, si El este desvarsit, singura noastra salvare este sa-I calacam pe urmele Lui si sa ne rugam la Tatal ceresc, sa ne ierte, si sa ne faca copiii Lui.

Intră
Așa este, nici un om nu poate să trăiască ca Isus nici o dată. Mulți m-au contrazis, dar asta este adevărul, nu poate nimenea să trăiască ca Isus deoarece Isus este desăvârșit și de-asta am spus că nimenea nu poate să trăiască ca Isus.

Intră
Când va veni Domnul nostru, noi trebuie sa fim pregătiți și sa fim gata sa mergem cu Domnul în văzduh și sa fim cu El în cer acolo unde ne-a promis.

Intră
Nu poate nimeni sa traiasca ca Isus. Isus este desavarsit. Există vreun om desăvârșit?

Intră
Nu poti trai ca Isus si nu poate nimenea sa traiasca ca Isus, oricare ar vrea. Am sa va invit într-o seara la un studiu biblic, organizez eu totul si va anunt cand sa intrati la studiu biblic.

Intră
Putem sa traim cu El, dar ca El, nu.

Intră
Fraților și surorilor, eu vă spun: nimeni nu poate să trăiască ca Domnul Isus. Domnul a fost căsătorit? A mințit El vreodată? A vorbit El vreodată de rău? A mințit El vreodată? A vorbit El vreodată urât? A umblat El pe căi greșite vreodată? Nu! El și-a dat viața pentru noi. Puneți-vă întrebarea: voi vă puteți da viața voastră și să înviați, ca El? Nimeni nu poate să trăiască ca Domnul! Domnul este desăvârșit! Noi trebuie să ne rugăm mereu lui Dumnezeu, să putem măcar să călcăm pe urmele Mântuitorului.

Intră
Nu poate nimeni sa traiasca ca Domnul Isus, este clar!

Intră
Si va mai spun ceva. In 1 Ioan spune ca cine nu traieste ca Isus, nu este copilul lui Dumnezeu. Ce parere aveti?

Intră
Trebuie sa calcam pe Lui!

Intră
Pagina 1 din 1
Forum >> Cultul adventist >> Topic Cine poate să trăiască ca Isus? >> Postări membru Ion_Marcel în topicul Cine poate să trăiască ca Isus? | FiiLumina
meniu prim
"Mai bine să fie bine decât să fie rău."
~ Logica lu Gâgă ~