Raspunde la postarea 21785

Este interzisa folosirea cuvintelor limbaj chat (exemplu: "k" în loc de "ca", "knd" în loc de "când" etc.)
Sunt interzise postările cu abatere de la subiectul topicului, ca de altfel și postări scurte fără dezvoltare de subiect.
Daca vei incalca aceste reguli, vei primi ban pe forum!
Daca răspunsul pe care îl dai nu are legatura cu aceasta postare, poți primi ban pe forum!
Text postare: Nu exagerez deloc. Cei mai multi dintre voi mergeti la sala sa faceti mușchi, si apoi mergeti la biserica in tricou sau camasa stramta incat sa iesiti in evidenta. Ma rog, n-am nimic cu nimeni, numai ca sunt unii care nu accepta adevărul, adevarul doare, asta e pocainta ieftina. Calea asta e faina ca satisface pofta firii pamantesti... asta cauta tinerii pocaiti din ziua de azi, vai si amar ce s-a ajuns. Daca nu va face Dumnezeu o trezire in cel mai scurt timp, asa zisii pocaiti o sa primeasca si semnul Satanei si o sa spuna ca nu-i nimic, nu-i nici un rau in asta. Asa cum am zis, eu n-am nimic cu nimeni, dar ma doare cand vad tineri care in loc sa asculte de Scriptura, asculta de pofta firii pamantesti... nu poti sa placi si firii si Domnului in acelasi timp. Ori una, ori cealalta. Cat despre mine, eu si casa mea vom sluji Domnului. Dumnezeu a lasat omului libera vointa de a alege ce vrea sa faca si cum sa trăiască, nu esti obligat sa traiesti dupa standardele lui Dumnezeu, poti sa faci cum vrei, dar nu uita ca pentru toate vei fi chemat la judecata. Eclesiastul 11:9. Multi veti zice ca doar traim intr-o lume moderna si trebuie sa fim si noi la fel, oare chiar asa sa fie? Fratilor, ati uitat care va este scopul pe pamant. Daca nu ar exista un Dumnezeu, o viata de apoi, un Rai si un Iad, as zice ca se merita sa traiesti cum vrei, cum iti place, dar nu-i asa, pentru toate lucrurile vom sta in fata scaunului de judecata al lui Hristos. 2 Corinteni 5:10. Asa ca, trezirea! Si nu incercati sa veniti cu argumente inaintea Domnului, ca nu tine. Mie imi puteti spune ce vreti voi, dar LUI, nu. El va cunoaște, stie ce faceti in ascuns fiecare, stie ce vorbiți, stie umblarea voastră, gandurile voastre, Duhul Sfant striga in dreptul fiecaruia POCAINTA, SFINTIRE SI CURĂȚIRE, caci vine ziua in care nu veti mai putea schimba nimic. Daca crezi ca modul tau de traire inaintea Domnului este bun, daca felul cum te imbraci este bun si Dumnezeu se bucura de tine, atunci mergi inainte așa, dar daca Duhul Domnului azi iti spune ca ceeea ce faci nu-i bine, atunci pocaieste-te cat inca mai ai posibilitatea, nu uita ca: vulpile mici strica viile mari. Fiti binecuvantati!
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Forum >> Tinerețe >> Topic Bluza sau tricou >> Raspunde la postarea 21785 | FiiLumina
meniu prim
"Prețul măreției este responsabilitatea."
~ Sir Winston Churchill ~