Raspunde la postarea 27224

Este interzisa folosirea cuvintelor limbaj chat (exemplu: "k" în loc de "ca", "knd" în loc de "când" etc.)
Sunt interzise postările cu abatere de la subiectul topicului, ca de altfel și postări scurte fără dezvoltare de subiect.
Daca vei incalca aceste reguli, vei primi ban pe forum!
Daca răspunsul pe care îl dai nu are legatura cu aceasta postare, poți primi ban pe forum!
Text postare: De-a lungul istoriei, Dumnezeu a ales câţiva oameni ca să-i fie prieteni apropiaţi. De exemplu, lehova l-a numit pe Avraam prietenul lui (Isaia 41:8; Iacov 2:23). Despre David, Dumnezeu a spus că era un “om după inima lui”, deoarece era genul de persoană iubită de lehova (Faptele 13:22). De asemenea, lehova l-a considerat pe profetul Daniel un om „preaiubit” – Daniel 9:23. Dar de ce i-a considerat lehova pe Avraam, David şi Daniel și prietenii săi? Iată ce i-a spus el lui Avraam: „Ai ascultat de glasul Meu” (Geneza 22:18). Aşadar, lehova se apropie de cei care se conformează cu umilinţă cerinţelor Lui. „Ascultaţi glasul Meu, şi Eu voi fi Dumnezeul vostru, iar voi veţi fi poporul Meu”, le-a spus el israeliţilor (Ieremia 7:23). Dacă asculţi de lehova, şi tu poţi fi prietenul Lui!
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Forum >> Botezul >> Topic Viata spirituala cu Dumnezeu >> Raspunde la postarea 27224 | FiiLumina
meniu prim
"Spui că iubești ploaia, dar folosești umbrela când mergi prin ea. Spui că iubești soarele, dar cauți umbra când strălucește. Spui că iubești vântul, dar închizi fereastra când bate. De aceea sunt speriat când spui că mă iubești."
~ Bob Marley ~