Raspunde la postarea 34409

Este interzisa folosirea cuvintelor limbaj chat (exemplu: "k" în loc de "ca", "knd" în loc de "când" etc.)
Sunt interzise postările cu abatere de la subiectul topicului, ca de altfel și postări scurte fără dezvoltare de subiect.
Daca vei incalca aceste reguli, vei primi ban pe forum!
Daca răspunsul pe care îl dai nu are legatura cu aceasta postare, poți primi ban pe forum!
Text postare: Sunt multe lucruri despre care nu scrie în Biblie, dar daca nu scrie nu înseamnă că ai voie sa le si faci. De exemplu, în Biblie nu scrie de țigară, de discoteca, de droguri etc, si acum, daca nu scrie, ce sa facem? Sa ne apucam si sa consumăm toate astea? Nu. Dar dacă citiți Biblia, veti gasi răspunsul. Toate răspunsurile la întrebările vietii se află în Biblie. Doar ca Biblia trebuie citită si apoi aplicată în viața de zi cu zi. 1 Corinteni 6:12 Toate lucrurile îmi sunt îngăduite, dar nu toate sunt de folos; toate lucrurile îmi sunt îngăduite, dar nimic nu trebuie să pună stăpânire pe mine. 1 Corinteni 6: 19-20 19. Nu știţi că trupul vostru este Templul Duhului Sfânt care locuiește în voi și pe care L-aţi primit de la Dumnezeu? Și că voi nu sunteţi ai voștri? 20. Căci aţi fost cumpăraţi cu un preţ. Proslăviţi dar pe Dumnezeu în trupul și în duhul vostru, care sunt ale lui Dumnezeu. Dacă joci fotbal si nu este o dependență, foarte bine, pentru ca a alerga, e bine pentru trup, pentru sănătate, dar daca joci fotbal ca sa impresionezi băieții si sa fii o pricină de pacatuire pentru ei, atunci bine ar fi sa stai deoparte.
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Forum >> Intrebari si Raspunsuri >> Topic Au voie fetele sa joace fotbal? >> Raspunde la postarea 34409 | FiiLumina
meniu prim
"Le sunt recunoscător tuturor celor care m-au refuzat în viață. Datorită lor am reușit pe cont propriu."
~ Albert Einstein ~