Raspunde la postarea 34399

Este interzisa folosirea cuvintelor limbaj chat (exemplu: "k" în loc de "ca", "knd" în loc de "când" etc.)
Sunt interzise postările cu abatere de la subiectul topicului, ca de altfel și postări scurte fără dezvoltare de subiect.
Daca vei incalca aceste reguli, vei primi ban pe forum!
Daca răspunsul pe care îl dai nu are legatura cu aceasta postare, poți primi ban pe forum!
Text postare: Şi am mai întâlnit o idee în răspunsurile anterioare cu care sunt de acord, şi anume legat de botezul adolescenţilor... Sincer, eu una nu sunt de acord cu asta. Eu zic că nu trebuie să grăbim lucrurile, doar ca să fie sumă la candidaţi, pentru că un copil, când e mic, e pur, inocent, nevinovat, Îl iubeşte pe Domnul... Asta e... Eu zic că trebuie să aştepţi până mai creşte, să vezi principiile pe care şi le formează când ajunge pe la liceu, sau unde mai merge el, apoi să vezi că ştie Biblia, că are habar de ce scrie acolo... Chiar discutam cu cineva, şi avea o vârstă rezonabilă, vreo 23, 24 de ani... Şi îl întreb: "Ai citit Biblia vreodată?", şi spune: "Eu am Biblia în inimă..." Vrăjeli... Nu există aşa ceva... N-ai citit Biblia, dar o ai în inimă... Poate numai ce îţi convine din Biblie să ai, mai cred... No, deci, trebuie să fim atenţi şi cu asta. Pentru că sunt unii plini de râvnă pe la 14-15 ani, şi deja pe la 18-19, nu îi mai vezi interesaţi... "nepăsător şi rece", cum zicea cineva :)) Deci, chiar cred că trebuie să fie maturitate deplină, şi multă seriozitate când te botezi, că asta nu e joacă.
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Forum >> Botezul >> Topic Botezul Copiilor >> Raspunde la postarea 34399 | FiiLumina
meniu prim
"Mai bine bogat și sănătos decât sărac și bolnav."
~ Logica lu Gâgă ~