Urmărește topicul Nasterea biserici

Postează răspuns
Raspunsuri: 8
Vizualizări: 900
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 8
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1079-nasterea-biserici]Nasterea biserici[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Biserica este numita Casa Domnului cum credeti ca s-au format atatea biserici si cat de folositoare pot fi ele oamenilor sau celor ce slujesc in ele.Credeti ca numai o biserica este recunoscuta de Dumnezeu sau toate bisericile sunt recunoscute de Dumnezeu ca si Casa Domnului?
Optiuni topic
Paulfranciuc
-Paulfranciuc -
O Biserica nu iasa din burta Optiuni postare ®
Ala
-Ala -
Si.au format concepti diferite despre biblie de asta sunt atatea biserici fiecare dintre ele cred ca la ei e calea adevarata...Domnul se uita la inima nu la ce biserica faci parte Optiuni postare ®
Lidiard
-Lidiard -
Baptisti sunt cei mai vechi celelalte sau rupt din ea Optiuni postare ®
AndreiBodnariuc
-AndreiBodnariuc -
Nu conteaza .... ce secta esti ci sa il slujesti pe Domnu ...ca esti baptisti penticostal ortodox si catolic etc....asta nu conteaza cei in inima si in sulfet ..nu biserica te duce in rai ci sufletu Optiuni postare ®
MirelTimisag
-MirelTimisag -
Amin asa este frate andrey Domnul sa te binecuvinteze Optiuni postare ®
Popas
-Popas -
Cred ca este o singura biserica si mai multe denominatiune/culte pe acestea din urma le-au facut oamenii sa le fie mai comod sa stea impreuna avand aceleasi principii... uneori cred ca e ca la partidele politice Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Biserica lui Dumnezeu e doar una.Celelalte nu ma pronunt. Optiuni postare ®
Marius_83
-Marius_83 -
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul Nasterea biserici | FiiLumina
meniu prim
"Înghite o broască dimineața și nu vei întâlni nimic mai dezgustător în tot restul zilei."
~ Nicholas Chamfort ~