Urmărește topicul De câte ori iartă Dumnezeu?

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 11
Vizualizări: 1698
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 9
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1544-de-cate-ori-iarta-dumnezeu]De câte ori iartă Dumnezeu?[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Unii crestini gresesc cu voia, crezand ca Dumnezeu iarta... Dumneavoastră ce ziceti, chiar iarta?
Optiuni topic
Kiwi
-Kiwi -
Daca noua ne-a zis de 70x7, si suntem oameni... eu cred ca Domnul iarta mult mai mult. Optiuni postare ®
Lidiard
-Lidiard -
Domnul le spunea: du-te, si sa nu mai păcătuiești! Optiuni postare ®
Lidiard
-Lidiard -
steagDe 70 de ori 7. Poti ierta tu atât? Optiuni postare ®
Lidiard
-Lidiard -
Petru nu a crezut ca Domnul va învia, el a crezut ca totul s-a sfarsit la cruce si s-a lepădat. Ce spune apostolul, sa mai păcătuim? El spune: nicidecum! Adica, cu nici un chip. In 1 Ioan 3 spune: “cel nascut din nou nu mai pacatuieste, fiindca samanta lui Dumnezeu e in el.” Optiuni postare ®
Asobetu
-Asobetu -
Dumnezeu iarta intotdeauna cand omul vine sincer inaintea Lui si isi marturiseste pacatul... Dumnezeu nu oboseste iertand... Isaia 55:7. Optiuni postare ®
Estera1999
-Estera1999 -
In Biblie scrie: "vai de cei ce cunosc adevarul si nu il implinesc!"
Asta e cel mai bun mod de a-ti da seama. Optiuni postare ®
Ana16
-Ana16 -
Dumnezeu ne iarta pacatele, dar noi nu ar trebui sa pacatuim in continuare. Optiuni postare ®
Darius
-Darius -
Cat timp omul e in viata are sansa sa fie iertat de orice si oricate pacate. Optiuni postare ®
Popas
-Popas -
Din fericire... chiar iarta! Cu conditia sa ne cerem iertare si sa iertam si noi la randul nostru celor ce ne gresesc... (vezi rugăciunea Tatal nostru) Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Culte >> Topic De câte ori iartă Dumnezeu? >> Urmărește topicul De câte ori iartă Dumnezeu? | FiiLumina
meniu prim
"Spui că iubești ploaia, dar folosești umbrela când mergi prin ea. Spui că iubești soarele, dar cauți umbra când strălucește. Spui că iubești vântul, dar închizi fereastra când bate. De aceea sunt speriat când spui că mă iubești."
~ Bob Marley ~