Urmărește topicul După botez, mai iarta Dumnezeu?

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 11
Vizualizări: 1790
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 11
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1552-dupa-botez-mai-iarta-dumnezeu]După botez, mai iarta Dumnezeu?[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Multi dintre noi, dupa botezul luat spre iertarea păcatelor cred ca Dumnezeu mai iarta... Dumneavoastră ce credeti... iarta? Sau nu?
Optiuni topic
Asobetu
-Asobetu -
Dumnezeu iarta... si Slava Domnului ca Dumnezeu nu oboseste iertand. Isaia 55:7. Optiuni postare ®
Alidia
-Alidia -
Dumnezeu iarta... dar vrea sa recunosti, sa-ti para rau, sa regreti si sa te stradui sa nu mai păcătuiești. Optiuni postare ®
Lidiard
-Lidiard -
Nu. Domnul Isus Cristos spune: „Faceti ucenici si botezati-i.” El zice: „Daca faceti faptele Mele, astfel veti fi ucenicii Mei.” În 1 Ioan capitolul 3 scrie: „Cel ce este nascut din nou nu mai păcătuiește, fiindca samanta lui Dumnezeu e in el.” Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
Chicu_Samuel
-Chicu_Samuel -
Atentie! Dumnezeu iarta, daca pacatul nostru nu e intentionat... daca ai facut botezul si apoi mergi de exemplu sa omori pe cineva cu rea-vointa... ganditi voi mai departe ce se intampla... Optiuni postare ®
Adah
-Adah -
Dumnezeu are puterea de a ierta atata timp cat exista viata, deci, da, Dumnezeu iarta. Optiuni postare ®
Popas
-Popas -
Am auzit o vorba: „Nu putem gresi noi cat poate ierta Dumnezeu”, asta daca ne cerem iertare! Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Maximuss
-Maximuss -
Pentru ca nu exista om fara pacat, pentru ca toti pacatuim, Dumnezeu nu va renunta la cei ce se caiesc. Pentru ca Isus Hristos este Calea Mantuirii, nici un pacat nu este mai presus de Jertfa adusa rascumpararii pacatelor lumii.
Daca Sangele Domnului nostru Isus Hristos a fost varsat in scopul iertarii pacatelor noastre, omul va constientiza faptul ca Isus a murit pentru pacatele lui, fapt pentru care ar trebui sa nu mai pacatuiasca. Dumnezeu cunoaste insa firea omului, fapt pentru care nu va inceta niciodata sa ierte, fiecare om trebuie insa sa constientizeze faptul ca pacatul este de fapt un zid intre el si Dumnezeu. Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Viata >> Urmărește topicul După botez, mai iarta Dumnezeu? | FiiLumina
meniu prim
"Dacă tot a luat foc casa, cel puțin să ne încălzim."
~ Proverb italian ~