Urmărește topicul Mersul la mare

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 16
Vizualizări: 2111
Membrii abonați 6
Membrii respondenti: 14
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/156-mersul-la-mare]Mersul la mare[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Este pacat sa mergi la mare?
Optiuni topic
Mitrofan92
-Mitrofan92 -
Eu zic ca da, e pacat. Optiuni postare ®
Silvian
-Silvian -
Am cunoscut in Italia un frate, care mi-a zis ca el se duce la mare, si cand s-a întors, mi-a zis ca in viata lui nu mai calca pe acolo... Mi-a spus ca ii era rusine de el ca se afla in mijlocul acelor oameni... Chiar mi-a povestit ca in biserica cand intra isi aminteste de o gramada de surori pe care le-a vazut acolo despoiate... va dati seama ceea ce iti face o astfel de distracție. Optiuni postare ®
Alidia
-Alidia -
La mare nu au ce cauta pocaitii acolo e numai destrabalare... Optiuni postare ®
MirelTimişag
-MirelTimişag -
Da, este pacat sa mergi la mare, deoarece vezi ce nu trebuie. Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
Uite, ca sa intelegi de ce e pacat... daca abordez acest subect la nivel biblic: este pacat... Pentru ca ori ca mergi pe trotuar in costum de baie, ori ca mergi pe malul marii, e tot aia... de ce? Pentru ca: pofta este un pacat... la fel cum si goliciunea este cel mai adanc pacat de care vorbeste Domnul... si daca nu ma crezi si tot o sa te razvratesti, te rog din toata inima sa asculti predica lui Luigi Mițoi -riscurile soților -goliciunea... te rog foarte mult... si dupa o sa te luminezi... pentru ca are legătură si cu topicul vestimentatia... Optiuni postare ®
Kiwi
-Kiwi -
Chestia era ca poti merge, dar nu dezbracata, si acolo ai ocazia sa vezi ce nu iti doresti :) Deci e pacat... eu zic sa mai ascultati marturiile celor carora Dumnezeu le-a facut de cunoscut. Optiuni postare ®
Danielemanuel
-Danielemanuel -
Pe plaja, desigur ca e pacat, caci nu poti sta acolo fara sa pacatuiesti. Dar sa mergi la mare nu e pacat. Depinde de loc. Isus, Petru, ucenicii, Pavel, au traversat marea. Dar nu s-a oprit pe plaja la bronzat si la privit. Optiuni postare ®
Danielemanuel
-Danielemanuel -
Am fost la mare cu un grup de baieti, am mers in locuri retrase, printre stanci mai mult, că acolo sigur poti fii singur, sa faci poze, baie sau o plimbare cu vaporul. Optiuni postare ®
Silviu_18
-Silviu_18 -
Am fost si eu la mare... si ochilor mei nu le-a facut bine :D Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul Mersul la mare | FiiLumina
meniu prim
"Înghite o broască dimineața și nu vei întâlni nimic mai dezgustător în tot restul zilei."
~ Nicholas Chamfort ~