Urmărește topicul Bluza sau tricou

Postează răspuns
Prima paginaRaspunsuri: 15
Vizualizări: 1814
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 12
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1676-bluza-sau-tricou]Bluza sau tricou[/url]
Silvyu123
-Silvyu123 -
In mod decent, asa cum se cuvine unui copil al Domnului! Optiuni postare ®
Mb
-Mb -
Tricou, sa se vadă o fibra, un biceps. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Eu nu merg cu tricou, că nu îmi place. Dar alții, fac ce vor, după cum îi îndeamnă cugetul. Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Replica la: Dragilor, dupa cum am observat, la ceea ce ati scris, vad ca de fapt voi nu intelegeti Scripturile. Copiii lui Dumnezeu trebuie sa dovedeasca prin trairea lor ca sunt copii ai lui Dumnezeu. In 1 Timotei 4:12 ne arata cum trebuie sa fim. Si spune sa fim PILDE -EXEMPLE. Eu n-am nimic cu nimeni, dar vreau sa va spun ca indiferent ca esti fata sau baiat, trebuie sa ai respect fata de Dumnezeu, nu numai in Biserica, ci in orice loc te-ai afla. In primul rand, fetele si femeile trebuie sa umble cuviincios, asa incat sa se vada deosebirea dintre o fata sau femeie din lume si cea pocainta. Baietii si barbatii la fel. Dar cu parere de rau o spun ca moda a pus gheara pe pocaiti si li-i greu acuma sa se lase de acest obicei rau. Daca o sa spui cuiva acest lucru o sa zica ca Dumnezu se uita la inimă, dar Biblia spune ca toate lucrurile, fie bune, fie rele, ies din inimă, si inima este nespus de inselatoare si nespus de rea. Multi astazi cauta calea mai ușoară, fara sacrificii, o cale care sa nu-i coste nimic, dar care sa ajunga SUS. Asa ceva nu se va întâmpla, adica vrei sa ajungi in CER cand tu de fapt traiesti cum vrei? Te imbraci ca lumea, vorbesti ca lumea, si faci lucrurile lumii si nu numai atât, dar gasesti de bune aceste lucruri si incurajezi si pe altii sa le faca. Vai, vai, asta-i pocainta? Dragilor, este timpul sa ne trezim, Hristos va veni in ceasul in care nu ne gandim. Ganditi-va la asta putin. Si mai sunt atatea lucruri la care suntem corigenti si chiar repetenti de mult. Astăzi, oamenii cauta argumente care ii avantajeaza pe ei, chiar in Biblie, si apoi sa arate la altii ca defapt uite, ca au dreptul sa faca cutare si cutare lucru. Am sa va spun ceva, doar acei „pocaiti” lumesti vor cauta aceste lucruri, si stiti de ce? Pentru ca pe ei inca ii conduce Doamna Fire, si de asta vorbesc asa, se imbraca ca lumea si asa mai departe. Spuneti voi, vi se pare normal ca o fata pocaita sa se imbrace ca si fetele din lume? Sau băieții? E tragic ce se intampla in poporul Domnului azi, dar stati liniștiți, vine ziua cand focul va dovedi lucrarea fiecaruia. Ai strans in firea pământească, se va dovedi, ai strans in duhul, la fel se va dovedi. Si stiti bine care sunt lucrurile duhului si ale firii. Dumnezeu sa lumineze pe toti acei care nu inteleg si sa-i trezeasca El, daca ei nu vor. Fiti binecuvantati. de Aysha
Amin, așa este! Optiuni postare ®
Danielemanuel
-Danielemanuel -
Cuviincios. Poate sa fie și bluza și tricou, dar decente. Optiuni postare ®
Bucurie
-Bucurie -
Mare dreptate are Aysha Optiuni postare ®

Pagina 2 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Viata >> Topic Bluza sau tricou >> Urmărește topicul Bluza sau tricou | pagina 2 | FiiLumina
meniu prim
"Ca o piesă de teatru, așa este viața: nu contează cât de mult a ținut, ci cât de frumos s-a desfășurat.”
~ Seneca ~