Urmărește topicul Bluza sau tricou

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 15
Vizualizări: 1813
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 12
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1676-bluza-sau-tricou]Bluza sau tricou[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Am tot auzit pe altii zicând ca e păcat sa mergi in bluza sau tricou la biserica, voi ce credeti?
Optiuni topic
Kiwi
-Kiwi -
Cum esti indemnat :p Optiuni postare ®
Alidia
-Alidia -
Poate in bluza, daca nu este mulata, nu e păcat (parerea mea), dar cu tricou, e maneca scurta, mi se pare ciudat sa vii asa inaintea Domnului, e ca si cum ai merge la presedinte cu blugi si tricou sau la o nuntă. Optiuni postare ®
Aysha
-Aysha -
Dragilor, dupa cum am observat, la ceea ce ati scris, vad ca de fapt voi nu intelegeti Scripturile. Copiii lui Dumnezeu trebuie sa dovedeasca prin trairea lor ca sunt copii ai lui Dumnezeu. In 1 Timotei 4:12 ne arata cum trebuie sa fim. Si spune sa fim PILDE -EXEMPLE. Eu n-am nimic cu nimeni, dar vreau sa va spun ca indiferent ca esti fata sau baiat, trebuie sa ai respect fata de Dumnezeu, nu numai in Biserica, ci in orice loc te-ai afla. In primul rand, fetele si femeile trebuie sa umble cuviincios, asa incat sa se vada deosebirea dintre o fata sau femeie din lume si cea pocainta. Baietii si barbatii la fel. Dar cu parere de rau o spun ca moda a pus gheara pe pocaiti si li-i greu acuma sa se lase de acest obicei rau. Daca o sa spui cuiva acest lucru o sa zica ca Dumnezu se uita la inimă, dar Biblia spune ca toate lucrurile, fie bune, fie rele, ies din inimă, si inima este nespus de inselatoare si nespus de rea. Multi astazi cauta calea mai ușoară, fara sacrificii, o cale care sa nu-i coste nimic, dar care sa ajunga SUS. Asa ceva nu se va întâmpla, adica vrei sa ajungi in CER cand tu de fapt traiesti cum vrei? Te imbraci ca lumea, vorbesti ca lumea, si faci lucrurile lumii si nu numai atât, dar gasesti de bune aceste lucruri si incurajezi si pe altii sa le faca. Vai, vai, asta-i pocainta? Dragilor, este timpul sa ne trezim, Hristos va veni in ceasul in care nu ne gandim. Ganditi-va la asta putin. Si mai sunt atatea lucruri la care suntem corigenti si chiar repetenti de mult. Astăzi, oamenii cauta argumente care ii avantajeaza pe ei, chiar in Biblie, si apoi sa arate la altii ca defapt uite, ca au dreptul sa faca cutare si cutare lucru. Am sa va spun ceva, doar acei „pocaiti” lumesti vor cauta aceste lucruri, si stiti de ce? Pentru ca pe ei inca ii conduce Doamna Fire, si de asta vorbesc asa, se imbraca ca lumea si asa mai departe. Spuneti voi, vi se pare normal ca o fata pocaita sa se imbrace ca si fetele din lume? Sau băieții? E tragic ce se intampla in poporul Domnului azi, dar stati liniștiți, vine ziua cand focul va dovedi lucrarea fiecaruia. Ai strans in firea pământească, se va dovedi, ai strans in duhul, la fel se va dovedi. Si stiti bine care sunt lucrurile duhului si ale firii. Dumnezeu sa lumineze pe toti acei care nu inteleg si sa-i trezeasca El, daca ei nu vor. Fiti binecuvantati. Optiuni postare ®
Aysha
-Aysha -
Nu exagerez deloc. Cei mai multi dintre voi mergeti la sala sa faceti mușchi, si apoi mergeti la biserica in tricou sau camasa stramta incat sa iesiti in evidenta. Ma rog, n-am nimic cu nimeni, numai ca sunt unii care nu accepta adevărul, adevarul doare, asta e pocainta ieftina. Calea asta e faina ca satisface pofta firii pamantesti... asta cauta tinerii pocaiti din ziua de azi, vai si amar ce s-a ajuns. Daca nu va face Dumnezeu o trezire in cel mai scurt timp, asa zisii pocaiti o sa primeasca si semnul Satanei si o sa spuna ca nu-i nimic, nu-i nici un rau in asta. Asa cum am zis, eu n-am nimic cu nimeni, dar ma doare cand vad tineri care in loc sa asculte de Scriptura, asculta de pofta firii pamantesti... nu poti sa placi si firii si Domnului in acelasi timp. Ori una, ori cealalta. Cat despre mine, eu si casa mea vom sluji Domnului. Dumnezeu a lasat omului libera vointa de a alege ce vrea sa faca si cum sa trăiască, nu esti obligat sa traiesti dupa standardele lui Dumnezeu, poti sa faci cum vrei, dar nu uita ca pentru toate vei fi chemat la judecata. Eclesiastul 11:9. Multi veti zice ca doar traim intr-o lume moderna si trebuie sa fim si noi la fel, oare chiar asa sa fie? Fratilor, ati uitat care va este scopul pe pamant. Daca nu ar exista un Dumnezeu, o viata de apoi, un Rai si un Iad, as zice ca se merita sa traiesti cum vrei, cum iti place, dar nu-i asa, pentru toate lucrurile vom sta in fata scaunului de judecata al lui Hristos. 2 Corinteni 5:10. Asa ca, trezirea! Si nu incercati sa veniti cu argumente inaintea Domnului, ca nu tine. Mie imi puteti spune ce vreti voi, dar LUI, nu. El va cunoaște, stie ce faceti in ascuns fiecare, stie ce vorbiți, stie umblarea voastră, gandurile voastre, Duhul Sfant striga in dreptul fiecaruia POCAINTA, SFINTIRE SI CURĂȚIRE, caci vine ziua in care nu veti mai putea schimba nimic. Daca crezi ca modul tau de traire inaintea Domnului este bun, daca felul cum te imbraci este bun si Dumnezeu se bucura de tine, atunci mergi inainte așa, dar daca Duhul Domnului azi iti spune ca ceeea ce faci nu-i bine, atunci pocaieste-te cat inca mai ai posibilitatea, nu uita ca: vulpile mici strica viile mari. Fiti binecuvantati! Optiuni postare ®
Ionatan
-Ionatan -
Da, pentru unii poate fi ispititor sa porti tricou in adunare. De exemplu, daca e o fata imbracata cu tricou pe ea se cunoaste un pic sanii prin bluza/tricou. Dar asta poate fi o ispita pentru cei slabi. Optiuni postare ®
Dorin_z
-Dorin_z -
In fata Domnului nu poti veni oricum inbrăcat, trebuie sa ai respect fata de Domnul si fata de fratii din biserica. Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Nu cred ca e pacat Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Poți purta ce vrei. Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
In biserici deja e ca afara Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Viata >> Urmărește topicul Bluza sau tricou | FiiLumina
meniu prim
"Adevărurile care rămân doar în minte și nu sunt trăite practic ne hrănesc tot atât de puțin ca o mâncare ce rămâne în cămară.
~ Richard Wurmbrand ~