Urmărește topicul Viata spirituala cu Dumnezeu

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 10
Vizualizări: 941
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1789-viata-spirituala-cu-dumnezeu]Viata spirituala cu Dumnezeu[/url]
Rudolfino23
-Rudolfino23 -
Cum incepi viata spirituala cu Dumnezeu?
Optiuni topic
Rudolfino23
-Rudolfino23 -
Prin rugaciune Optiuni postare ®
Rudolfino23
-Rudolfino23 -
Citind Biblia si cercetând Cuvantul Lui Dumnezeu. Optiuni postare ®
Rudolfino23
-Rudolfino23 -
Experimentand dragostea, adevarata dragoste cea care vine din inimă. Optiuni postare ®
Rudolfino23
-Rudolfino23 -
Facandu-ti viata ta personala cu Dumnezeu prin rugăciune, avand conversatie doar tu cu Dumnezeu in odaita ta. Optiuni postare ®
Rudolfino23
-Rudolfino23 -
“Dacă doresti să Îl cunosti pe Dumnezeu, este o singură cale: pune-te pe genunchi. ” Fulton J. Sheen
„Un “luptător în rugăciune” este o persoană convinsă că Dumnezeu are puterea să facă totul să schimbe pe oricine si să intervină în orice împrejurare.” Optiuni postare ®
Rudolfino23
-Rudolfino23 -
De-a lungul istoriei, Dumnezeu a ales câţiva oameni ca să-i fie prieteni apropiaţi. De exemplu, lehova l-a numit pe Avraam prietenul lui (Isaia 41:8; Iacov 2:23). Despre David, Dumnezeu a spus că era un “om după inima lui”, deoarece era genul de persoană iubită de lehova (Faptele 13:22). De asemenea, lehova l-a considerat pe profetul Daniel un om „preaiubit” – Daniel 9:23.

Dar de ce i-a considerat lehova pe Avraam, David şi Daniel și prietenii săi? Iată ce i-a spus el lui Avraam: „Ai ascultat de glasul Meu” (Geneza 22:18). Aşadar, lehova se apropie de cei care se conformează cu umilinţă cerinţelor Lui. „Ascultaţi glasul Meu, şi Eu voi fi Dumnezeul vostru, iar voi veţi fi poporul Meu”, le-a spus el israeliţilor (Ieremia 7:23). Dacă asculţi de lehova, şi tu poţi fi prietenul Lui! Optiuni postare ®
Marius_83
-Marius_83 -
In lauda si inchinare Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Pai ma rog, imi marturisesc păcatul, incerc sa fiu placut Lui. Optiuni postare ®
Silvyu123
-Silvyu123 -
O relatie personala cu Domnul Dumnezeu! Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Viata >> Urmărește topicul Viata spirituala cu Dumnezeu | FiiLumina
meniu prim
"În loc să te gândești la ce îți lipsește, încearcă să îți aduci în minte toate lucrurile pe care le-ai realizat și care le lipsesc altora."
~ Anonim ~