Postări membru Cont_sters în topicul Voluntariat

E trist ca de multe ori noi vedem doar partea asta a lipsei lor... cea exterioara.... ma gandesc acum, cati din cei ce au DAT ceva pentru cei nevoiasi sunt gata sa se dea pe ei insisi pentru ei...? Ei sunt acolo, ne asteapta... dar pana cand? Se zice ca niciodata nu e prea tarziu... dar eu stiu ca exista un "prea tarziu"... si acel prea tarziu poate fi in dreptul sufletului unui copil sau om matur din cei "nevoasi"... cat de mult suntem dispusi sa dam din noi acestui scop?

Intră
Ca tot veni vorba de "scopuri caritabile", e frumos acest lucru, este nevoie si de asta, dar mai stiti de ce e nevoie? Si cred si stiu ca acesti oameni ce nu au, acesti copii saraci care sunt ajutati financiar sau stiu eu cum... au mai multa nevoie de... de tine! De persoana ta! Au nevoie de un zambet sincer, de o privire blanda, de o îmbrățișare, de astfel de lucruri care pentru ei, raman mult mai mult, si chiar valoreaza mult mai mult, decat banii sau alimentele... si e trist...

Intră
Pagina 1 din 1
Forum >> Organizatii >> Topic Voluntariat >> Postări membru Cont_sters în topicul Voluntariat | FiiLumina
meniu prim
"Cel mai frumos dar făcut cuiva este speranța!"
~ Anatole France ~